عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اعتراف به كوتاهی و درخواست طلاق توافقی

اعتراف به كوتاهی و درخواست طلاق توافقی
چهارشنبه 4 اسفند 1389  03:47 ب.ظ

 

اعتراف به كوتاهی و درخواست طلاق توافقی

 

من و همسرم در زندگی در قبال یكدیگر كوتاهی كردیم و برای اینكه جزئیات مشكلات مان را بیان نكنیم، طلاق توافقی می خواهیم.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زوجی جوان با مراجعه به دادگاه خانواده (۲) دادخواست طلاق توافقی خود را به قاضی حسن عموزادی رییس شعبه ۲۶۸ این مجتمع قضایی خانواده ارائه دادند.

زن در حضور قاضی این شعبه، بیان كرد: با یكدیگر به توافق رسیدیم كه بدون هیچ ناراحتی از یكدیگر جدا شویم چرا كه هر دوی ما در زندگی كوتاهی كرده ایم.

مرد نیز در دادگاه خانواده حاضر بود و در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر اینكه چرا خواهان جدایی هستید، گفت: حتما اشتباهی مرتكب شده ام كه دل زنم تا این اندازه از دستم پر است. در حقیقت من مانع جدایی او نمی شوم، چرا كه هر دو ما در زندگی، كوتاهی كرده و حالا باید تاوان آن را داده و پاسخگو باشیم.

زن در حضور قاضی با بیان اینكه دو فرزند داریم، افزود: ما نمی خواهیم مشكلات مان را مرور كنیم چرا كه باعث دلخوری و كینه می شود، مدرك لیسانس دارم و شغل شوهرم آزاد است.

البته ما از نظر تحصیلات با هم هماهنگی نداریم و این موضوع در میان مشكلات ما بسیار كوچك است.

مرد بیان كرد: همسر و فرزندانم را بسیار دوست دارم ولی باید از یكدیگر جدا شویم چرا كه به توافق رسیده ایم.

زن با بیان اینكه من فقط طلاق می خواهم، گفت: راهی برای بازگشت وجود ندارد و باید توافقی از یكدیگر جدا شویم تا جزییات در دادگاه گفته نشود و روی ما نیز به هم باز نشود.

قاضی جلسه با بیان اینكه حیف است كه از یكدیگر جدا شده و ندانسته كاری انجام دهید كه پشیمان شوید، گفت: از شما می خواهم از تصمیمتان منصرف شوید و به زندگی با یكدیگر ادامه دهید.

با اصرار طرفین در نهایت قاضی این پرونده حكم طلاق را صادر كرد...../خبرگزارى ايسنا

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها