عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مدیریت هزینه های تحصیلی باید بر عهده دانشجو قرار گیرد

مدیریت هزینه های تحصیلی باید بر عهده دانشجو قرار گیرد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  03:51 ب.ظ

ساری - خبرگزاری مهر: قائم مقام معاونت دانشجویی وزارت علوم گفت: مدیریت هزینه های تحصیلی باید بر عهده دانشجو قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید خوش گفتار در جمع خبرنگاران در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری اظهار داشت: هنوز نتوانسته ایم دانشگاه ها را در راستای قانون هدفمندی حرکت دهیم.

وی با اشاره به اینکه فق در یکی از دانشگاه های کاشان این مسئله به صورت پایلوت انجام می شود، بیان کرد: باید به سمتی برویم که دانشجو، مدیریت هزینه های تحصیلی را بر عهده گیرد.

خوش گفتار، با بیان اینکه هر وعده غذای دانشجویی دوهزار تومان هزینه دارد افزود: اما دانشجو با پرداخت 175 تومان برای وعده غذایی از سایر مسائل آن آگاه نبوده و انتظار دارد بهترین غذا در اختیارش گذاشته شود.

وی با اشاره به اینکه از مهرماه سال آینده همه دانشجویان باید وارد فضای قانون هدفمندی یارانه ها شوند گفت: بحث برون سپاری بخش هایی از وزارت علوم جزء ماده بیست برنامه پنجم است که سالانه 20 درصد و در پایان پنج سال باید 100 درصد امور رفاهی وزارت علوم به بخش خصوصی واگذار شود.

قائم مقام معاونت دانشجویی وزارت علوم یادآور شد: برون سپاری به گونه ای است که امور رفاهی باید از بدنه دانشگاه جدا شده و دانشگاه فقط نظارت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد سازمان امور دانشجویی کشور از موارد به تصویب رسیده برنامه پنجم است که هدایت دانشجویان و بحث برون سپاری امور رفاهی را عهده دار خواهد بود.

معاون دانشجویی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: این دانشگاه با جمعیت سه هزا ر و 700 دانشجو  دارای سرانه ورزشی هزار و 200 متر سالن ورزشی است.

اسدالله تیموری یادآور شد: سرانه فضای ورزشی هر دانشجو در این میزان فضا سه دهم متر مربع است.

وی با بیان اینکه دانشگاه نیازمند احداث مجموعه های ورزشی است تصریح کرد: سالن ورزشی سرپوشیده خواهران ، زمین فوتبال ، سالن ورزشی هندبال، والیبال و بسکتبال و استخر سرپوشیده  از جمله نیازمندی های دانشگاه در حوزه ورزش است.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها