عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سازمان خصوصی سازی: هیچ تخلفی انجام نداده ایم

سازمان خصوصی سازی: هیچ تخلفی انجام نداده ایم
چهارشنبه 4 اسفند 1389  03:58 ب.ظ

سازمان خصوصی سازی در پاسخ به برخی انتقادات در خصوص واگذاری شرکت های دولتی، با صدور اطلاعیه ای تأکید کرد، تاکنون هیچ گونه تخلفی از قانون از جانب این سازمان صورت نگرفته است.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، در این اطلاعیه با تأکید بر اینکه این سازمان به عنوان نهاد متولی اجرای برنامه های خصوصی سازی در کشور، تا کنون در چارچوب قوانین و مقررات موجود ، به ویژه قانون سیاست های اجرایی اصل 44 قانون اساسی، اقدام به واگذاری شرکت های دولتی به بخش غیردولتی کرده، یادآور شده است که در حال حاضر، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان حسابرسی، دیوان محاسبات کشور، کمیسیون ویژه اصل 44 مجلس شورای اسلامی و دفتر برنامه ریزی و نظارت بر اجرای اصل 44 وزارت امور اقتصادی و دارایی، به صورت مستمر و دقیق بر فرآیند اجرای برنامه خصوصی سازی در کشور نظارت می کنند.

سازمان خصوصی سازی در عین حال از فعال تر شدن و بهبود نظارت نهادهای مذکور و یا اعمال نظارت از طریق سایر مکانیسم های نظارتی در صورت نیاز، استقبال کرده است.

این اطلاعیه همچنین با اشاره به برخی مطالب مطرح شده در خصوص واگذاری شرکت های دولتی به موسسات شبه دولتی، با اشاره به نامشخص بودن منظور نظر گویندگان از موسسات شبه دولتی و بیان اینکه در صحبت های منتقدین هرگز اشاره نمی شود که کدام شرکت، با اتکاء به سرمایه کلان وابسته به دولت و خارج از قوانین و مقررات مصوب، اقدام به خریداری شرکت های مشمول واگذاری کرده است؟ می افزاید: اگر منظور از اقتصاد شبه دولتی، نهادهای عمومی غیر دولتی از قبیل سازمان تأمین اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح است؛ باید گفت، سازمان خصوصی سازی، بر اساس احکام قوانین بودجه سنواتی اقدام به واگذاری سهام شرکت های دولتی بابت رد دیون دولت به نهادهای مزبور می کند.

در این اطلاعیه تصریح شده است: بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، واگذاری به بخش عمومی غیردولتی به طور شفاف مورد توجه قرار گرفته و قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 نیز با تأکید بر این نظر، بستر واگذاری به این بخش را در چارچوب قوانین بودجه سنواتی فراهم کرده است.

سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه خود افزوده است: همچنین از سال 1384 تا نه ماهه نخست امسال، صرفاً حدود 16 درصد واگذاری ها بابت دیون دولت، به بخش عمومی غیر دولتی صورت گرفته و حدود 36 درصد از واگذاری ها در یک فضای کاملاً رقابتی از طریق بورس و یا مزایده به بخش خصوصی انجام شده است.

این سازمان در ادامه از هرگونه پیشنهادی مبنی بر کاهش حضور بخش عمومی غیر دولتی در واگذاری ها، در چارچوب سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، استقبال کرده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها