عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تغییرات ساختاری در حوزه اطلاع رسانی دولت

تغییرات ساختاری در حوزه اطلاع رسانی دولت
چهارشنبه 4 اسفند 1389  04:00 ب.ظ

قائم مقام شورای اطلاع رسانی دولت از تغییرات ساختاری در حوزه اطلاع رسانی هیئت دولت خبر داد.

 
 

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ، محمدحسن صالحی مرام در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: براساس این تغییرات از این پس رئیس دفتر رئیس جمهور که تا پیش از این سخنگوی دولت بود، مسئولیت ریاست شورای اطلاع رسانی دولت را نیز برعهده دارد.

وی با بیان اینکه این مسئولیت ها پست نیست بلکه کار ویژه است، افزود: هدف از این تغییرات انسجام و هماهنگی در اطلاع رسانی مجموعه نهاد ریاست جمهوری و تحقق خواست های مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری در اطلاع رسانی هوشمندانه است.

وی با اشاره به دو وجه جایگاه رییس جمهور گفت: یک وجه این جایگاه، ریاست جمهوری و وجه دیگر ریاست هیئت دولت است و کسی که برای اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور فعالیت می کند علاوه بر انعکاس اخبار حوزه ریاست جمهوری باید اخبار حوزه دولت را نیز پوشش دهد.

قائم مقام شورای اطلاع رسانی دولت همچنین افزود: در حوزه ارتباطات، اطلاعات و تبلیغات نیز دو اداره کل امور رسانه ها و سایت های اینترنتی با روابط عمومی ادغام شد.

صالحی مرام گفت: این دو حوزه برخی ماموریت های موازی داشتند و گاهی اقدامات یکدیگر را نقض می کردند و به این علت ادغام شدند تا با قوت بیشتری کارها پیش رود.

وی همچنین از ایجاد مرکز افکارسنجی ریاست جمهوری خبر داد و افزود: این مرکز از فعال ترین و برترین مراکز افکارسنجی در کشور است و در کنار دیگر مراکز نظرسنجی فعالیت می کند که اقدامات خوبی نیز انجام می دهد و نیروهای مومن و متخصصی نیز در آن مشغول بکار شدند.

صالحی مرام همچنین از ارتقای کیفی عملکرد مرکز پژوهش و افکار ریاست جمهوری خبر داد و گفت: برای این کار معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دولت از سه مرکز شامل ارتباطات، اطلاعات و تبلیغات، افکارسنجی و مرکز پژوهش و اسناد تشکیل شده است.

وی افزود: برای ارتقای کیفی این مراکز هیئت امنایی متشکل از معاون پژوهشی وزیر علوم و معاونان پژوهشی پنج دانشگاه برتر کشور ایجاد می شود که به زودی موافقتنامه ان امضا خواهد شد.

قائم مقام شورای اطلاع رسانی دولت اضافه کرد: احمدی نژاد فراتر از یک رسانه عمل می کند و گاهی روزانه پنج شش برنامه دارد که رسانه ها مجبورند برای پوشش آن اولویت بندی کنند و بالاخره باید فعالیت های دولت به نمایش درآید.

صالحی مرام با اشاره به تلاش دشمن برای مایوس کردن مردم افزود: دولت اکنون در بسیاری از برنامه ها حتی از اهداف سند چشم انداز هم جلوتر و به سرعت در حال پیمودن مسیر برای رسیدن به قله های پیشرفت است که این امر ، امیدها را در مردم تقویت می کند.

وی اضافه کرد: اینکه حتی ایرانیان خارج از کشور که به هر علت از وطن خارج شده اند باز می گردند و سرمایه های مادی و معنوی خود را در اختیار دولت، مردم و کشور قرار می دهند نشانه اطلاع رسانی خوب است که ثمره کار رسانه هاست.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها