عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

الحاق 170 هکتار به خاک کشورمان در رفع اختلاف مرزی

الحاق 170 هکتار به خاک کشورمان در رفع اختلاف مرزی
چهارشنبه 4 اسفند 1389  04:00 ب.ظ

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی، از الحاق 170 هکتار به خاک کشورمان، در یکی از جلسات دو جانبه رفع اختلاف با یکی از کشورهای همسایه خبر داد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ حسین ذوالفقاری در حاشیه همایش روسای مرزبانی کشور، به اسم این منطقه اشاره نکرد و گفت: امسال در زمینه شش منطقه، مورد اختلاف با مسئولان کشورهای مربوط به توافق رسیدیم.

وی درباره اختلاف ایران و عراق در زمینه منطقه نفتی افزود: بخشی از اقدامات فنی در این رابطه صورت گرفته و سازمان جغرافیایی کشور نیز در حال بررسی این مسئله، بر اساس اسناد و مدارک و چارچوب قرارداد 1975 است.

سردار ذوالفقاری همچنین از تدوین برنامه پنجم توسعه مرزبانی خبر داد و گفت: بر این اساس، تا پایان برنامه پنجم، کنترل مرزها به وضع مطلوب می رسد.

وی میزان اعتبارات پیش ‌بینی‌ شده برای برنامه پنجم توسعه مرزبانی را هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

سردار ذوالفقاری، تقویت دریابانی را یکی از اولویت های مرزبانی در سال 90 دانست و گفت: سال آینده شناورهای با کلاس بالا ، وارد ناوگان دریابانی می شود.

فرمانده مرزبانی ناجا همچنین با اشاره به وجود مناطق ممنوعه مرزی افزود: این مناطق در بیشتر استان ‌ها مشخص و قوانین آن اجرایی شده و تابلوهای هشدار در دست تهیه و نصب است.

وی با بیان اینکه ماموران مرزبانی در صورت توجه نکردن به اخطارها و هشدارها، در مناطق ممنوعه تیراندازی می کنند، از مرزنشینان خواست در این مناطق تردد نکنند.

ذوالفقاری گفت: مناطق ممنوعه در نه استان از جمله در سیستان و بلوچستان، تایباد، مرزهای غربی و شمال غرب وجود دارد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها