عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

هر كس به جمكران برود ، عاقبت امام زمان (علیه السلام) را مي بيند؟

هر كس به جمكران برود ، عاقبت امام زمان (علیه السلام) را مي بيند؟
چهارشنبه 4 اسفند 1389  04:02 ب.ظ برخي شب هاي چهارشنبه به «مسجد مقدس جمكران» مي روند، براي اين كه امام زمان (عج) را ببينند. آيا راست است كه هر كس به جمكران برود ، عاقبت امام زمان (عج) را مي بيند؟ چرا برخي مثل من هنوز موفق به اين ديدار نشده اند؟

لطفاً به اين نكات توجه فرماييد:

1-شكي نيست كه تاكنون تعداد زيادي از شيفتگان مخلص امام زمان (عج) در مسجد مقدس جمكران توفيق زيارت آن بزرگوار را پيدا كرده اند كه تفصيل اين ديدارها در دفتر ثبت كرامات مسجد جمكران موجود و كتابي با عنوان كرامات امام زمان (عج) هم چاپ شده است.


2- عنايات و كرامات حضرت مهدي (عج) كه در مسجد جمكران ، شامل حال زايرين و نمازگزاران اين مكان مقدس شده است، منحصر به زيارت و ديدار نبوده ، بلكه گاهي شفاي درد يا علاج ناتواني يا رفع مشكل و برآوردن حاجت و نيازي بوده كه به نظر لطف و دعاي آن بزرگوار تحقق پذيرفته است.


3-بسيارند كساني كه حضورشان در مسجد جمكران و سوز و گدازشان ، به خاطر شفاي دردي ظاهري يا رفع مشكلي مادي يا برآمدن حاجتي دنيوي نيست ، بلكه به منظور بهره هاي معنوي فراوان تر ، منفعت و تقواي افزون تر و محبت و انس بيشتر نسبت به امام زمان (عج) است. اينان اگر به ظاهر توفيق ديدار امام زمان (عج) را نيابند، اما دست عنايت او را بر سر خود و بارش باران رحمت او را بر دل خود احساس مي كنند.


4- بايد دانست كه حصول ديدار امام زمان (عج) يا هرگونه عنايت و مرحمتي از ناحيه آن امام عزيز ، منحصر به مسجد جمكران نبوده ، بلكه در اماكن مقدسه ديگري هم چون مسجد سهله در عراق ، حرم امام رضا (ع) ، و ساير امامان بزرگوار و حرم حضرت معصومه (س) يا هر مكان مناسب ديگري نيز اين توفيقات نصيب بسياري از شيعيان سعادت مند شده است .


5- مهم آن است كه انسان با خودسازي ، شايستگي ديدار يا بذل عنايت امام زمان (عج) را پيدا كند .در اين صورت هر جا كه باشد ، محروم نخواهد ماند و الطاف آن امام مهربان و بزرگوار شامل حال او خواهد شد . البته به جز خودسازي و تقواپيشگي ، قطع اميد از وسايل مادي و ظاهري نيز مي تواند عاملي براي ديدار يا عنايت خاص حضرت مهدي (ع) به شمار آيد.


در هر صورت حضور در مسجد جمكران مي تواند براي تذكر بيشتر نسبت به امام زمان (عج) و كسب آمادگي براي تقرب به آن بزرگوار و شايستگي افزون تر براي بهره گيري از عنايت او اثر گذار باشد.


6-مسجد مقدس جمكران از جهات متعددي داراي اهميت است :

الف) تنها مسجدي است كه به فرمان مستقيم امام ودر ديدار آن بزرگوار با حسن مثله درهمين مكان مقدس تأسيس شده است.


ب) علماي بزرگوار و عالي قدر تشيع از همان ابتدا تاكنون به اين مسجد اهتمام داشته و نسبت به زيارت توسل به امام زمان (عج) در اين مكان كوتاهي نكرده اند.


ج) هر هفته سه شنبه شب ها ، هزاران عاشق صادق و مؤمن با اخلاص ، كه نفس حضورشان بركاتي براي هر مكاني به ارمغان مي آورد ، مهمان اين مسجد مقدس مي شوند و با سوز و گدازشان معنويتي خاص به اين مسجد مي بخشند.


7- با همه قداست و اهميتي كه براي مسجد جمكران و عنايت حضرت صاحب الزمان (عج) به زايرين اين مكان مقدس بايد قايل بود، متأسفانه كم نيستند كساني كه به خاطر كسب شهرت ، يا به انگيزه جلب توجه ديگران ، يا در پي برخي عوامل مادي ديگر ادعاي تشرف به حضرت امام زمان (عج) و ديدار با آن بزرگوار را دارند.


اينان يا از سادگي و صفاي مردم سوءاستفاده مي كنند و دروغ مي گويند ، يا برخي توهمات و خيال بافي هاي خود را به عنوان واقعيت عيني حكايت مي كنند.


8-سعادت منداني كه توفيق ديدار امام زمان (عج) را يافته اند ، داراي چنين ويژگي هايي هستند:


الف) افرادي عادي اند و براي خود اهميت و شأني ويژه قايل نيستند.


ب) خود را مديون كرامت مولا مي دانند و نه از لياقت خود ، بلكه از عنايت او سخن مي گويند .


ج) پيشينه گزاف گويي و لاف زني ندارند و صداقت پيشه اند.


د) از تشرف خود نه در هر جا و براي هر كس ونه به انگيزه جلب توجه ديگران ، بلكه به ندرت و به منظور متوجه ساختن دلها به وجود مقدس امام زمان(ع) سخن مي گويند.


هـ) نه تنها در پي شهرت و منافع مادي نيستند، بلكه از آن گريزانند.


و) عنايتي را كه دريافته اند ، همواره به يك گونه بيان مي دارند و هرگز براي جالب تر شدنش چيزي بر آن نمي افزايند.


ز) آثار تقوا و پرهيز از گناه و اهتمام به واجبات و اطاعت پروردگار در رفتار و گفتار آنان مشهود است .


با توجه به آن چه گذشت بايد گفت :

الف) اين كه هر كس به مسجد جمكران بياييد ، عاقبت امام زمان (عج) را مي بيند ، هيچ مدركي ندارد و اصولاً تنها به انگيزه ديدار به مسجد جمكران آمدن ، نادرست است.


ب) با اين كه ديدار امام زمان (عج) اصل نيست ، اما به عنوان مظهري از عنايات آن بزرگوار و گواهي صادق بر آمادگي هاي معنوي و تعالي روحي مي تواند آرزوي هميشگي شيفتگان و منتظران آن حضرت باشد و باعث تلاش بيشتر در راه ترك گناه و جلب رضايت آن امام همام باشد.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها