عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پنج راه پیش روی اینتر برای شکست بایرن مونیخ

پنج راه پیش روی اینتر برای شکست بایرن مونیخ
چهارشنبه 4 اسفند 1389  04:05 ب.ظ

در آستانه دیدار امشب دو تیم اینترمیلان و بایرن مونیخ در چهارچوب لیگ قهرمانان اروپا وب سایت ورزشی گل بین المللی پنچ را پیش روی اینتر میلان که بوسیله آن می تواند بر بایرن غلبه کند مورد بررسی قرار داده است.
 
 

1- مراقبت از دو هافبک کناری

در فینال فصل گذشته لیگ قهرمانان اینتردو بر صفر بدون مشکلات دفاعی جدی بایرن مونیخ را در سانتیاگو برنابو شکست داد. فرانک ریبری که در دیدار نیمه نهایی مقابل لیون از زمین اخراج شده و در دیدار فینال حضور نداشت برای جبران گذشته سر ازپا نمی شناسد.

  

بنا بر نظر کارشناسان بایرن مونیخ با داشتن ریبری و آرین روبن بهترین زوج ازهافبک های کناری را در اختیار دارند. از آنجا که سرعت و تکنیک بالای آین دو میتواند مشکلات فراوانی در خط دفاعی اینتر ایجاد کند، محدود کردن این دو با مراقبت هوشمندانه از آنها در طول بازی کلید موفقیت است. هر چقدر این دوبازیکن بیشتر به عقب رانده شوند تاثیر گذاری آنه کمتر می شود.

 

2- گرفتن سرعت بازی

بایرن مونیخ تحت هدایت فان خال میل زیادی به حمله دارد و به مدد اسلحه های تهاجمی چون ریبری، روبن، توماس مولر و ماریو گومزدر چشم برهم زدنی دروازه حریف را می گشاید.

 

نگاهی به آنچه مورینیو در فصل گذشته مقابل بایرن انجام داد نشان می دهد مهار سرعت بایرن نتیجه بخش خواهد بود. باواریایی ها به هنگام در اختیار داشتن توپ بسیار کارآمد هستند اما نقاط ضعف وقتی توپ را از دست می دهند آشکار می شود. تعقیب تیمی که توپ را در اختیاردارد برای قهرمان آلمان که بازیکنان تهاجمی آن درکاردفاعی چندان کوشا نیستند کاری خسته کننده است.

 

 3- فشار بر خط دفاع

بر کسی پوشیده نیست که زوج آناتولی تیموشچک و هولگر بادستوبر در مرکز خط دفاعی بایرن قابلاعتماد ترین در نوع خود نیستند. مرد اکراینی دفاع بایرن هافبکی است که در خط دفاع گماشته شده و آلمانی جوان هم اشتباهات عجیب و غریبی مرتکب می شود.

 

در غیاب دیگو میلیتو، ساموئل اتوئو شانس آن را دارد تا در نوک خط حمله اینتر انجام وظیفه کند و با توجه به سرعت و سختکوشی او تهدید جدی برای خط  دفاع بایرن محسوب می شود. ستاره کامرونیاینترو هم تیمی هار او با فشار بر بایرن و کشاندن بازی به زمین حریف می توانند آنها را وادار به اشتباه کنند.

  

4. به باستین شوانشتایگر فرصت پا به توپ شدن ندهید

میلان آندره پیرلو، بارسلونا ژاوی و اینیستا و بایرن مونیخ هم شوانشتایگر را دارد. این هافبک ها به لطف دید وسیع تنظیم کننده حرکات تیم های خود هستند. توقف شوانشتایگر به معنی توقف حرکت تیمی بایرن است و لئوناردو هم بازیکنانی در اختیار دارد که در این کارمتخصص هستند. هرچقدر استبان کامبیاسو و تیاگو موتا کمتر به شوانشتایگر اجازه تصاحب توپ را دهند تاثیر او در حرکت باواریایی ها کمتر می شود.

 

گرچه  تحقق این امر در عمل دشوار تر است اما کاهش زمان پا به توپ شدن شوانشتایگر قدرت  حرکت رو به جلوراتا نصف کاهش می دهد.

 

5-استفاده از فرصت ها

ناکامی اتوئو در به ثمر رساندن گل آنهم  مقابل دروازه خالی یوونتوس موجب شد تا اینتر بدون امتیاز تورین را ترک کند اما دردیدارهای رفت و برگشت یکی ازتیمهای مطرح اروپایی اینترنمی تواند به سادگی فرصتها را ازدست دهد.

  

در حالی که دیدار امشب در سان سیروبرگزارمی شود اینتر این موقعیت را دارد که با کسب امتیاز کامل در خانه راهی آلمان شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها