عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فیفا سهمیه قاره ها در جام جهانی 2014 را تعیین می کند

فیفا سهمیه قاره ها در جام جهانی 2014 را تعیین می کند
چهارشنبه 4 اسفند 1389  04:06 ب.ظ

فدراسیون بین المللی فوتبال اواخر هفته آینده سهمیه تیمهای مناطق و قاره های محتلف در جام جهانی 2014 در برزیل را تعیین خواهد کرد.
 
 

به گزارش رویترز از برن ، کارشناسان معتقدند این یکی از تصمیمات حساس و شاید جنجالی فیفا خواهد بود ، چرا که در حال حاضر مسئولان کنفدراسیون فوتبال امریکای جنوبی - کانمبول - خواهان یک سهمیه اضافی هستند ، کونکاکاف اصرار دارد سهمیه منطقه امریکای شمالی ، مرکزی و حوزه کارائیب از 5 / 3 تیم به 4 تیم افزایش یابد و آسیایی ها نیز حاضر نیستند از سهمیه 5 / 4 جام جهانی 2010 کوتاه بیایند.

فیفا اعلام کرد در نشستی که روزهای 2 و 3 مارس در زوریخ برگزار خواهد شد ، تکلیف 31 تیم صعود کننده به جام جهانی را با حضور نمایندگان کنفدراسیونها مشخص خواهند کرد.لازم به ذکر است تیم برزیل به عنوان میزبان رقابتها مستقیما در جام 2014 حاضر خواهد بود.

محمد بن همام رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا اخیرا اعلام کرد که این قاره بر حفظ سهمیه خود اصرار دارد ، هر چند بحرین نماینده این قاره در رقابتهای انتخابی دوره قبل در پلی آف مقابل نیوزیلند مغلوب شد. جک وارنر رئیس کونکاکاف نیز منطقه خود را شایسته می داند.

در مقابل کشورهای امریکای جنوبی معتقدند با میزبانی برزیل نباید یکی از سهمیه های این قاره کم شود.در سال 2010 افریقا با احتساب افریقای جنوبی ، 6 سهمیه را به خود اختصاص داد و به احتمال فراوان این قاره در جام جهانی 2014 بار دیگر به 5 سهمیه باید قناعت کند.

اروپا در جام 2010 ، 13 نماینده داشت که 7 تیم آن در دور گروهی حذف شدند و اقانوسیه نیز نیم سهمیه خود را عملا به یک تبدیل کرد. فیفا در زمان حضور استرالیا در کنفدراسیون اقیانوسیه به این قاره وعده یک سهمیه مستقل را داده بود اما استرالیا اکنون عضو ای اف سی است.با این وجود مسئولان فوتبال این قاره قصد دارند فیفا را متقاعد کنند نیم سهمیه این قاره را به جای منطقه امریکای جنوبی (سال 2006) با قاره آسیا (سال 2010) به اشتراک بگذارد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها