عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پیشرفت فیزیکی ساخت تونل امیرکبیر

پیشرفت فیزیکی ساخت تونل امیرکبیر
چهارشنبه 4 اسفند 1389  04:06 ب.ظ

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: هم اکنون، عملیات ساخت تونل امیرکبیر، با سرعت مطلوبی در حال انجام است و تاکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، مازیار حسینی در نشست خبری با بیان اینکه کارکرد ترافیکی تونل امیرکبیر تغییر کرده است، افزود: قبلاً قرار بود مسیر عبور از بزرگراه امام علی به سه راه امین حضور باشد و سپس بار ترافیکی به بازار منتقل شود، اما هم اکنون این مسیر برعکس و از بازار به بزرگراه امام علی (ع) منتقل می شود.

وی گفت: تونل امیرکبیر به طول دو کیلومتر خواهد بود که در سال 91 به بهره برداری می رسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درباره مراحل ساخت تونل نیایش گفت: در این طرح بزرگ بانک مرکزی ، شورای پول و اعتبار و کمیسیون اقتصاد مجلس همکاری نزدیکی داشتند که 15 درصد سرمایه گذاری از منابع داخلی و 85 درصد فاینانس خارجی و از کشور چین است.

حسینی افزود: هماهنگی کارهای داخلی انجام شده و منتظر مراحل کار از سوی شرکت چینی است.

وی گفت: تونل نیایش 7،6 کیلومتر است که در آن 12 جبهه کاری پیش بینی شده و از ابتدای سال آینده کار احداث آغاز خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، درباره مشکلات پل جوادیه برای ساکنان محله جوادیه گفت: نبود دور برگردان و نبود دسترسی محلی برای ساکنان موجب شده که ساکنان گلایه هایی داشته باشند،‌ که از مشاوران ترافیکی و پلیس خواسته ایم که بررسی های لازم را انجام دهند تا در صورت نیاز کار عمرانی انجام شود.

حسینی درباره مراحل ساخت دریاچه چیتگر گفت: مرحله نخست این طرح 150 هکتاری در بالای رسالت، در حال ساخت است و مرحله دوم آن که جنوب بزرگراه رسالت است، به سه قسمت عمرانی تقسیم شده است.

وی گفت: هم اکنون تجهیزات لازم برای ساخت دریاچه چیتگر مستقر شده که تاکنون پیشرفت شش درصدی داشته است.

حسینی در خصوص نشت آب در تونل توحید گفت: در ساخت تونل، از سیمان ضد سولفات استفاده شده است، بنابر این نشت آب مشکل ایجاد نمی کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: برای جلوگیری از ریزش آب که عمدتاً از آبهای سطحی و فاضلاب نشأت می گیرد، بزودی تونل زهکشی خواهد شد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها