عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

توسعه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه از اهداف برنامه پنجم

توسعه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه از اهداف برنامه پنجم
چهارشنبه 4 اسفند 1389  04:06 ب.ظ

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه را یکی از اهداف اصلی برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور بیان کرد.

 
 

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ، رضا تقی پور در حاشیه نخستین همایش خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ایران در جمع خبرنگاران به کشش و تقاضای بالا در کشور برای خدمات جدید تلفن همراه اشاره کرد و افزود: زیر ساخت لازم، برای ارایه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه فراهم شده است.

وی گفت: تلفن همراه می تواند ابزار خوبی برای ارایه خدمات ارزش افزوده باشد و ارایه خدمات جدید تلفن همراه از جمله پرداخت الکترونیکی، تجارت الکترونیکی، اطلاع رسانی و بحث پرداختن به محتوا، منافع ملی بالایی برای کشور دارد و باعث کاهش تردد ،آلودگی هوا و سایر هزینه ها می شود.

وی، بحث توسعه ترانزیت و افزایش پهنای باند کشور و ارتباطات ماهواره ای را گامی برای بستر سازی ارائه خدمات ارزش افزوده بیان کرد.

تقی پور از افزایش 25 تا 30 درصدی بودجه وزارت ارتباطات در لایحه بودجه سال 1390خبر داد.

وی افزود: اعتبارات این وزارتخانه برای توسعه زیرساخت های ارتباطی و توسعه ترانزیت بین الملل و ارتباطات ماهواره ای هزینه خواهد شد.

تقی پور گفت: میزان درآمد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 1390 ، بیش از هزار و 700 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی بابیان اینکه مردم باید رفاه و آسایش را در سایه فناوری اطلاعات و ارتباطات تجربه کنند، گفت: آیین نامه خدمات ارزش افزوده نیز تا دو ماه آینده نهایی می شود.

تقی پور افزود : این آیین نامه، هم اکنون در کمیسیون تنظیم مقررات در دست بررسی است.

وی در زمینه امضای دیجیتال گفت: متولی اصلی امضای دیجیتال وزارت بازرگانی است و در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم اکنون کار شروع شده است و منتظر فرصتی با وزیر بازرگانی هستیم، تا اعلام کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره آیین نامه پیام های دیجیتال وزارت ارشاد نیز گفت: این آیین نامه در دولت تصویب شده است که جنبه مکمل دارد.

تقی پور درباره خدماتی که اپراتور سوم قرار است ارائه دهد، افزود: اپراتور سوم قرار است، خدمات نسل سوم را ارائه دهد.

وی گفت: بسیاری از خدمات ارزش افزوده از جمله پرداخت الکترونیکی ، تجارت الکترونیکی ،اطلاع رسانی و بحث پرداختن به محتوا و کل خدماتی که نیاز به پهنای باند بیشتری دارد از طریق اپراتور سوم ارائه می شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها