عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اطلاع رسانی اغتشاشات با شماره مخابرات!؟

اطلاع رسانی اغتشاشات با شماره مخابرات!؟
چهارشنبه 4 اسفند 1389  04:07 ب.ظ

دادنا نوشت: پس از تجمعات پراكنده غیرقانونی روز 25 بهمن خارج نشینان و برخی از رسانه های ضد انقلاب با درج اخباری اقدام به تحریك مردم كرده و خواستار یك تجمع غیر قانونی دیگر در روز اول اسفند شدند. این در حالی بود كه معمولا در اینگونه موارد با توجه به خط خبری سكوت رسانه ملی و سایر رسانه های رسمی، این خبرسازی ها و تحریك های آنها ره به جایی نمی برد.

این اتفاقات در حالی افتاد كه شهروندان تهرانی سحرگاه روز اول اسفند با صدای آلارم گوشی های خود از خواب برخواستند و پیامك هایی را در تلفن همراه خود دیدند كه قدری مشكوك به نظر می رسید، این پیامك ها كه از شماره 3000343789 و چند شماره مشابه به موبایل های شهروندان ارسال شده بود، فارغ از اینكه از شماره های رسمی و تحت نظر مخابرات ارسال شده بودند، محتوای قابل تاملی داشتند.

علی رغم اینكه در این پیامك ها اعلام شده بود كه تجمع روز اول اسفند به دلیل فشار بر روی میرحسین موسوی و كروبی لغو شده اما با توجه به اینكه درصد بسیار بالایی از شهروندانی كه این پیامك را دریافت كردند اساسا از تحریكات رسانه های خارج نشین مطلع نبودند، بسیاری از آگاهان این نوع ارسال پیامك را اطلاع رسانی غیر مستقیم در باب تجمعات غیر قانونی تلقی می كنند، مسئله ای كه به نظر می رسد باید از جانب مراجع امنیتی كشور مورد بررسی قرار گیرد.


mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها