عضویت العربیة English
امام جواد علیه‌السلام: عزّت مؤمن در بى نیازى او از مردم است. بحارالأنوار، ج 75، ص 109

گزيدهاي از اشعار مشهور مولانا

گزيدهاي از اشعار مشهور مولانا
چهارشنبه 4 اسفند 1389  04:10 ب.ظ

ای یوسف خوش نام ما خوش می​روی بر بام ما

1
2
3
4
5

ای یوسف خوش نام ما خوش می​روی بر بام ما ای نور ما ای سور ما ای دولت منصور ما ای دلبر و مقصود ما ای قبله و معبود ما ای یار ما عیار ما دام دل خمار ما در گل بمانده پای دل جان می​دهم چه جای دل                     ای درشکسته جام ما ای بردریده دام ما جوشی بنه در شور ما تا می​شود انگور ما آتش زدی در عود ما نظاره کن در دود ما پا وامکش از کار ما بستان گرو دستار ما وز آتش سودای دل ای وای دل ای وای ما
karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 1355
hojat20 تشکرات از این پست

پاسخ به:گزيدهاي از اشعار مشهور مولانا
چهارشنبه 4 اسفند 1389  04:21 ب.ظ

نان پاره ز من بستان جان پاره نخواهد شد

نان پاره ز من بستان جان پاره نخواهد شد آن را که منم خرقه عریان نشود هرگز آن را که منم منصب معزول کجا گردد آن قبله مشتاقان ویران نشود هرگز از اشک شود ساقی این دیده من لیکن بیمار شود عاشق اما بنمی میرد خاموش کن و چندین غمخواره مشو آخر                     آواره عشق ما آواره نخواهد شد وان را که منم چاره بیچاره نخواهد شد آن خاره که شد گوهر او خاره نخواهد شد وان مصحف خاموشان سی پاره نخواهد شد بی نرگس مخمورش خماره نخواهد شد ماه ار چه که لاغر شد استاره نخواهد شد آن نفس که شد عاشق اماره نخواهد شد                  
karevane69

karevane69
کاربر نقره ای

چهارشنبه 4 اسفند 1389  04:25 ب.ظ

آمد بهار ای دوستان منزل سوی بستان کنیم

آمد بهار ای دوستان منزل سوی بستان کنیم امروز چون زنبورها پران شویم از گل به گل آمد رسولی از چمن کاین طبل را پنهان مزن بشنو سماع آسمان خیزید ای دیوانگان زنجیرها را بردریم ما هر یکی آهنگریم چون کوره آهنگران در آتش دل می دمیم آتش در این عالم زنیم وین چرخ را برهم زنیم کوبیم ما بی​پا و سر گه پای میدان گاه سر نی نی چو چوگانیم ما در دست شه گردان شده خامش کنیم و خامشی هم مایه دیوانگیست                     گرد غریبان چمن خیزید تا جولان کنیم تا در عسل خانه جهان شش گوشه آبادان کنیم ما طبل خانه عشق را از نعره​ها ویران کنیم جانم فدای عاشقان امروز جان افشان کنیم آهن گزان چون کلبتین آهنگ آتشدان کنیم کآهن دلان را زین نفس مستعمل فرمان کنیم وین عقل پابرجای را چون خویش سرگردان کنیم ما کی به فرمان خودیم تا این کنیم و آن کنیم تا صد هزاران گوی را در پای شه غلطان کنیم این عقل باشد کآتشی در پنبه پنهان کنیم                  
karevane69

karevane69
کاربر نقره ای

چهارشنبه 4 اسفند 1389  04:29 ب.ظ

بیا بیا دلدار من دلدار من درآ درآ در کار من در کار من

بیا بیا دلدار من دلدار من درآ درآ در کار من در کار من بیا بیا درویش من درویش من مرو مرو از پیش من از پیش من هر جا روم با من روی با من روی هر منزلی محرم شوی محرم شوی ای شمع من بس روشنی بس روشنی در خانه​ام چون روزنی چون روزنی صبر مرا برهم زدی برهم زدی عقل مرا رهزن شدی رهزن شدی ای فخر من سلطان من سلطان من فرمان ده و خاقان من خاقان من هر جا تویی جنت بود جنت بود هر جا روی رحمت بود رحمت بود فضل خدا همراه تو همراه تو امن و امان خرگاه تو خرگاه تو                     تویی تویی گلزار من گلزار من بگو بگو اسرار من اسرار من تویی تویی هم کیش من هم کیش من تویی تویی هم خویش من هم خویش من روز و شبم مونس تویی مونس تویی دام مرا خوش آهوی خوش آهوی تیر بلا چون دررسد چون دررسد هم اسپری هم جوشنی هم جوشنی دل را کجا پنهان کنم در دلبری تو بی​حدی تو بی​حدی چون سوی من میلی کنی میلی کنی روشن شود چشمان من چشمان من چون سایه​ها در چاشتگه فتح و ظفر پیشت دود پیشت دود بخشایش و حفظ خدا حفظ خدا پیوسته در درگاه تو درگاه تو                  
karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
دسترسی سریع به انجمن ها