عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

همه فیلم هایم را در این سرزمین ساخته ام

همه فیلم هایم را در این سرزمین ساخته ام
چهارشنبه 4 اسفند 1389  05:40 ب.ظ

همه فیلم هایم را در این سرزمین ساخته ام  

در ادامه مراسم افتتاحیه جشنواره بیست و نهم فیلم فجر بخش دوم بزرگداشت های جشنواره برگزار شد که اختصاص به بزرگداشت مسعود کیمیایی، پوران درخشنده و شهریار بحرانی داشت.بنا بر این گزارش، در این بخش سید محمد حسینی ، جواد شمقدری، مهدی مسعودشاهی و داریوش ارجمند به روی صحنه آمدند و مسعود کیمیایی نیز در میان تشویق بسیار زیاد حضار به روی صحنه رفت.


* همه فیلم هایم را در این سرزمین ساخته ام

کیمیایی با حضور بر روی صحنه گفت: آن چیزی که من را بیش از هر چیز وادار به گفتن می کند رفتن نعمت حقیقی است، دوست دیرین من که بیش از 10 فیلم را با هم گرفتیم و من همیشه به یادش هستم.

وی افزود: بعد از سی سال جشنواره به یاد من افتاد و این دوره دوره ای است که من به دلیل مهر و لطفی که در آقایان بود پذیرفتم و خدمت رسیدم. من هفتاد سالم است. 52 سال است که در این سینما دارم کار می کنم، 30 فیلم ساخته ام و همه آنها در این سرزمین بوده است و هیچ جای دیگری نبوده و هیچ جای دیگری هم نمی تواند باشد.

این فیلمساز پیشکسوت سینمای کشورمان در ادامه خاطرنشان کرد: من با تمام تواضع در این 70 سال از تشکیلات قوه قضائیه می خواهم یک تجدید نظری در مورد مساله جعفر پناهی بکند. من تنها خودم با همین 70 سال و با عمری که کرده ام با کمال فروتنی این را می خواهم و هیچ کاغذ و امضایی به این موضوع ارتباط ندارد. پناهی یکی از فیلم های من (حکم) را مونتاژ کرده است و واقعا دوستم است و این خواهش را دارم که درباره او تجدید نظر بشود.

داریوش ارجمند:در گود مقدس سینمای ایران مسعود کیمیایی شیر خدا است، می داند آبی که می خورد از کدام شیر است، می داند که اگر خداوند آشیانه ای را از پرنده ای می گیرد تا آخر عمر باید پرواز کند و می داند که ناموس و شرف مدل ندارد.


* کمک کنیم شرایط اکران سینمای ایران اصلاح شود

در ادامه این مراسم، پوران درخشنده بانوی فیلمساز سینمای کشورمان مورد تقدیر قرار گرفت.

این سینماگر پس از دریافت لوح تقدیر خود گفت: از همه شما مردم نیرو می گیریم، عشق شما مردم است که ما را سرپا نگه می دارد. 24 سال قبل وقتی اولین فیلمم را ساختم، با خودم عهد کردم به غیر از شما به چیزی نیندیشم.

درخشنده در ادامه گفت: امشب که آقای کیمیایی در مورد آقای پناهی حرف زدند، بسیار خوشحال شدم که این مساله اینجا مطرح شد چرا که در سینما جایش بسیار خالی است. کسی که خیلی از جوایز بین المللی سینمای ایران را به ارمغان آورده است.

این فیلمساز در ادامه با درخواست از وزیر ارشاد برای سامان دهی به وضعیت اکران گفت: تنها خواهشی که از وزیر ارشاد دارم، این است که برای امسال و نمایش فیلم ها در سینمای ایران فکری کنند و نگذارند که فیلم های فرهنگی به صورت سئانسی به نمایش در بیاید و این نتیجه آن نیست که من عمرم را پایش گذاشته ام.

براساس این گزارش، در ادامه این مراسم شهریار بحرانی نیز پس از دریافت لوح تقدیر خود گفت: معمولا کسانی که تقدیر می شوند، می ترسند که آخرین کارهایشان باشد اما خدا را شکر می کنم که ما در کار بسیار فرهنگی و هنری خوبی به نام سینما هستیم و سعی می کنم این وظیفه سنگینی را که به عهده ما است، به درستی ایفا کنیم.

در گود مقدس سینمای ایران مسعود کیمیایی شیر خدا است

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، در بخش پایانی این مراسم نیز داریوش ارجمند درباره مسعود کیمیایی سخن گفت و اظهار داشت: هنرمندان بسیار بزرگی با استاد کیمیایی در سینما کار کرده اند. چند روز پیش بچه های بولتن به من زنگ زدند تا مطلبی را در مورد آقای کیمیایی بنویسم اما هر چه فکر کردم چیزی به ذهنم نرسید جز آن که در گود مقدس سینمای ایران مسعود کیمیایی شیر خدا است، می داند آبی که می خورد از کدام شیر است، می داند که اگر خداوند آشیانه ای را از پرنده ای می گیرد تا آخر عمر باید پرواز کند و می داند که ناموس و شرف مدل ندارد.

سیدمحمد حسینی، جواد شمقدری، مهدی مسعودشاهی، سیدعلیرضا سجادپور، سید احمد میرعلایی، هاشم میرزا خانی، بهمن حبشی، شفیع آقامحمدیان، محمدرضا عباسیان، ناصر باکیده، حمیدرضا دیبایی، سید محمد قوام، علی معلم، مسعود فراستی، جهانگیر الماسی، مهدی نادری، محسن علی اکبری، علی اکبر ثقفی، پیمان جعفری، پرویز نوری، پژمان لشکری پور، حسین فرح بخش، سید ضیاءهاشمی، بیژن میرباقری، پولاد کیمیایی، سیروس الوند، حبیب الله یاری، حبیب الله کاسه ساز، قاسم قلی پور، پوران درخشنده، جمشید هاشم پور، شهریار بحرانی و مسعود کیمیایی از جمله مسئولان و سینماگران حاضر در این مراسم بودند.
 

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها