عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جزئيات کامل سيم‌کارت‌ موبايل نسل 3

جزئيات کامل سيم‌کارت‌ موبايل نسل 3
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:06 ب.ظ

از سه ماه دوم سال 90 عرضه مي شود
جزئيات کامل سيم‌کارت‌ موبايل نسل 3
جام جم آنلاين: مديرعامل اپراتور سوم تلفن همراه جزئيات جديدي از ارائه سيم کارت هاي نسل سوم، پوشش شهرها، تعداد مشترکان و سرويس‌ هاي قابل ارائه بر روي اين سيم‌کارتها ارائه کرد و گفت: در ابتداي واگذاري تنها سرويس مکالمه و سرويسهاي پايه را خواهيم داشت.

به گزارش مهر، ذبيح‌الله فيض‌آبادي امروز چهارشنبه در حاشيه اولين کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه در پاسخ به سئوالي در مورد جزئيات راه اندازي آزمايشي شبکه نسل سوم موبايل گفت: راه اندازي آزمايشي معمولاً براي تست تجهيزات است و در حال حاضر اين شبکه در تهران و با پوشش کامل راه‌اندازي شده است.

وي با بيان اينکه در حال تست سرويس‌ها براي ورود به فاز عرضه عمومي هستيم، تاکيد کرد: تست آزمايشي محدود بوده و هدف آن آزمايش پايداري شبکه و سرويس‌هاست که در صورت قطعيت يافتن عرضه عمومي اين سيم‌کارت‌ها در خرداد سال 90 آغاز خواهد شد.

فيض‌آبادي تصريح کرد: ابتدا و در روز نخست عرضه عمومي سيم‌کارت‌ها تنها واگذاري سرويس مکالمه و سرويس‌هاي پايه را خواهيم داشت اما به تدريج سرويس‌هاي ديگري در راستاي شبکه نسل سوم ارائه خواهيم کرد.

جزئيات سيم‌کارت‌هاي قابل ارائه اپراتور سوم به مردم

مديرعامل شرکت تامين تله‌کام در مورد جزئيات سيم‌کارت‌هاي قابل ارائه اين اپراتور به مردم به مهر گفت: از ابتدا سيم‌کارت‌هاي اعتباري و دائمي هر دو عرضه خواهد شد اما قيمت‌هاي آن هنوز مشخص نيست.

وي ادامه داد: ‌اگر قيمت‌ها هم مشخص شود ترجيح مي‌دهيم تا آخرين لحظات عرضه سيم کارت قيمت‌ها را افشا نکنيم اما با توجه به اينکه سرويس‌هايي که داده مي‌شود رقابتي خواهد بود، قيمت سيم‌کارت‌ها پايين‌تر از مصوبه 123 هزار توماني کميسيون تنظيم مقررات است.

فيض آبادي گفت: در مورد تعرفه سرويس‌ها و قيمت مکالمات نيز بايد پيشنهاداتي به کميسيون تنظيم مقررات براي تصويب داده شود که تا کنون اين پيشنهادها ارائه نشده و در حال بررسي شرايط بازار براي تدوين اين بسته‌هاي تعرفه‌اي هستيم.

نصب 40 دکل موبايل در تهران براي راه‌اندازي اپراتور سوم

مديرعامل تامين تله‌کام از نصب 40 سايت BTF براي آنتن دهي شبکه تهران خبر داد و گفت: رفع مشکل پوشش دهي با اين 40 آنتن نيز امکان پذير است و زماني که تعداد مشترکان افزايش يابد به تناسب آن افزايش ظرفيت و تعداد آنتن‌ها را در برنامه خواهيم داشت.

وي در مورد تعداد مشترکان اين اپراتور براي سال اول فعاليت گفت: طبق مدل تجاري جذب 5/2 ميليون مشترک را در برنامه خواهيم داشت اما عرضه پنج ميليون سيم کارت را براي سال اول پيش بيني کرده‌ايم.

سيم‌کارت هاي تامين تله‌کام در 8 کلانشهر در خردادماه عرضه مي‌شود

فيض‌آبادي در خصوص برنامه اپراتور سوم براي پوشش شهرهاي کشور نيز گفت: طبق برنامه در خردادماه امسال سيم‌کارت‌هاي اپراتور سوم در فاز اول در تهران و 8 کلانشهر کرج، قم، مشهد، تبريز، شيراز، اصفهان و اهواز عرضه خواهد شد.

وي گفت: ارائه سيم‌کارت‌هاي با سرويسهاي پايه آغاز خواهد شد اما طبق برنامه ريزي براي سالهاي مختلف سرويس‌هاي مبتني بر نسل سوم موبايل را ارائه خواهيم کرد.

مديرعامل اپراتور سوم گفت: پوشش اين شبکه در شهرهاي مختلف متفاوت خواهد بود به طوري که در تهران 80 درصد شبکه با پوشش 3Gو 20 درصد شبکه با پوشش 2G خواهد بود اما در استانهاي ديگر با توجه به مطالعات بازار اين درصدها تغيير خواهد کرد.

استفاده از وندورهاي  ( منظور فروشنده تجهيزات است) چيني در شبکه اپراتور سوم

مديرعامل تامين تله کام در مورد استفاده از تجربيات شرکت‌هاي خارجي در توسعه اين شبکه خاطرنشان کرد: شرکت فرانسوي به عنوان مشاور با ما همکاري دارد و وندورهاي مختلفي در توسعه شبکه نيز در حال همکاري با اين اپراتور هستند اما تا اين لحظه هيچ اپراتور شريکي در اين پروژه حضور ندارد.

وي با اشاره به شرايط خاص حاکم بر کشور و مشارکت با اپراتورهاي خارجي گفت: به دليل اين شرايط مسايل سرمايه گذاري خارجي مقداري با احتياط و کندي در اين پروژه مواجه شده است.

فيض‌آبادي اضافه شدن گروه بهمن به پروژه اپراتور سوم را تصويب کرد و گفت: در حال حاضر تمام سرمايه اپراتور سوم متعلق به شرکت سرمايه گذاري تامين اجتماعي است و هيچ شريک داخلي و خارجي ندارد.

وي گفت: حق لايسنس اين پروژه را سازمان تامين اجتماعي با دولت تهاتر کرده است اما تامين تله کام ميزان حق لايسنس را به تامين اجتماعي پرداخت کرده است و از ديد ما اين پرداخت صورت گرفته است. همچنين برنامه‌اي براي تهاتر حق سهم سالانه اين پروژه به دولت وجود ندارد و تامين تله کام تمامي تعهدات خود را طبق برنامه به سازمان تامين اجتماعي انجام مي‌دهد.

وي در مورد همکاري با پيمانکاران عمومي براي شبکه اپراتور سوم نيز گفت: طبق قانون حداکثر استفاده از توان داخلي متعهد به همکاري با تمامي پيمانکاران داخلي هستيم و از آنجايي که تنها 4 وندور خارجي در کشور ما فعال هستند از دو وندور چيني هواوي و ZTE استفاده مي‌کنيم.

وي گفت:‌ به دليل شرايط تحريم دو وندور اريکسون و NSN از ورود به اين عرصه و همکاري با تامين تله‌کام خودداري کردند و به همين دليل تامين تله کام با هواوي و ZTE براي توسعه شبکه در حال همکاري است.

تاخير نداشته‌ايم

فيض‌آبادي در مورد تحقيق در واگذاري سيم کارت‌هاي اپراتور سوم اظهار داشت: مهلت راه‌اندازي شبکه طبق پروانه يک ماه بعد از تاريخ لازم الاجرا شدن پروانه است که در بهترين شرايط اين تاريخ براي پروژه اپراتور سوم 30 مرداد ماه 89 بود و 9 ماه بعد از آن پايان ارديبهشت 90 خواهد بود بنابراين طبق تعهدات قانوني هيچ تاخيري در اين پروژه صورت نگرفته است.

وي گفت: تا اين زمان هنوز فضاي فرکانسي پاک که از جمله شرايط لازم‌الاجرا بودن اين پروانه بوده در اختيار اپراتور سوم به طور کامل قرار نگرفته و در همه شهرها با مشکل اشغال فضاي فرکانسي مواجه هستيم.

وي در مورد محدوديت واگذاري سرويس‌هاي نسل سوم و چالش‌هاي حاکميتي و فرهنگي در اين باره خاطرنشان کرد: اين فناوري مي‌تواند ابزار موثر و مفيدي براي تبليغات و ارائه خدمات ارزش افزوده باشد که نيازمند تلاش نهادهاي متولي کشور و اپراتورها براي استفاده از اين فضا هستيم. در اين راستا نيز ما کارگروه فرهنگي تشکيل داده و در جهت سرويس‌هاي ارزش افزوده فرهنگي مکاتبات لازم را با نهادهاي مربوطه داشته‌ايم.

 

 سنگینی باری که خدا به دوش ما می گذارد آنقدر نیست که کمرمان راخرد کند بلکه آنقدر است که ما را برای دعا به زانو در آورد.


 

Hosyin

Hosyin
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 1437
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها