عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حرف ملت ها را بشنويد

حرف ملت ها را بشنويد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:10 ب.ظ

 

رييس‌جمهور خطاب به سران برخي كشورها:
حرف ملت ها را بشنويد
جام جم آنلاين: رييس‌جمهوري از آزادي، نقش‌آفريني در حاكميت ملي، تصميم‌گيري در سرنوشت كشور و برخورداري از كرامت و احترام به عنوان حقوق ملت‌هاي جهان نام برد و به سران برخي كشورها كه خيزش انقلابي مردم خود را با گلوله پاسخ داده‌اند توصيه كرد كه به جاي كشتار مردم، با خواسته‌هاي ملت همراهي كنند.

به گزارش ايرنا، محمود احمدي‌نژاد روز چهارشنبه در پايان جلسه هيات دولت، در پاسخ به سئوال خبرنگاري درباره تحولات اخير منطقه، خاطرنشان كرد: به سران اين كشورها اكيدا توصيه مي‌كنم كه اجازه دهند مردم كشورهايشان حرف خود را بزنند و تابع نظر ملت‌ها باشند.

وي افزود: چگونه ممكن است حاكم يك كشور، مردم خود را به رگبار مسلسل، توپ و تانك ببندد و آنها را بكشد و بعد اعلام كند كه هركس حرفي بزند، او را خواهد كشت؟

رييس شوراي عالي امنيت ملي با بيان اينكه جهان از رفتار بد حكومت ليبي در قبال مردم اين كشور تعجب كرد، اظهار داشت: همه بايد به خواست مردم خود تن دهند و در غير اين صورت نتيجه‌شان از قبل مشخص است.

احمدي‌نژاد تصريح كرد: هر كسي كه مدعي است با ملت‌هاي جهان است، بايد با مردم كشور خود همراهي كند چرا كه مقاومت در برابر خواسته ملت‌ها نتيجه‌اي نخواهد داشت.

وي به مسوولين كشورها توصيه كرد كه با مردم همراهي و گفت‌وگو كنند و حرف‌هاي آنان را بشنوند. و
رييس جمهور تاكيد كرد: چرا بايد اينقدر بد عمل كنند كه مردم خواستار انجام اصلاحات شوند و عليه حكومت قيام كنند؟

رييس قوه مجريه افزود: سران كشورها بايد در كنار مردم باشند، مثل مردم رفتار و زندگي كنند و در خدمت تعالي و پيشرفت آنها باشند.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه جهان در آستانه تحولات بزرگي است، گفت: البته تحولات اصلي در ادامه روي خواهد داد و همه قاره‌ها را در بر خواهد گرفت و انسان‌ها به نقطه‌اي خواهند رسيد كه نگاهشان جهاني مي‌شود.

وي ادامه داد: تحقق اين امر نيازمند استقرار نظمي عادلانه است كه حقوق و كرامت همه انسان‌ها و عزت ملت‌ها را تامين كند و فاصله سنگين محروم‌ها و برخوردارها و بساط تجاوز، اشغال و چپاول ملت‌ها را برچيند.

رييس‌جمهوري خاطرنشان كرد: ما منتظر تحول اصلي و موج بزرگي هستيم كه ريشه همه فريبكاري‌ها را از جهان برچيند.

** كاربردهاي گسترده پيل سوختي در ارتقاي زندگي ايراني

رييس‌جمهوري در ادامه گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اينكه امروز از دو دستاورد توليد ابررايانه ملي و پيل سوختي رونمايي شده است، اظهار داشت: پيل سوختي با استفاده از هيدروژن، برق و نيرو توليد مي‌كند و در تمام نيازهاي انسان مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

احمدي نژاد با بيان اينكه' متخصصان ايراني به دانش توليد و ساخت پيل سوختي دست يافته اند'، تصريح كرد:هر روز كه مي‌گذرد، استفاده از پيل سوختي براي توليد نيرو گسترده‌ترمي‌شود و امروز كاربردهاي آن را در تجهيزات فضايي، ماهواره‌ها، تلفن‌هاي همراه و ... شاهد هستيم.

رييس جمهوري، انرژي توليد شده به وسيله پيل سوختي را سازگار با طبيعت دانست و گفت: پيل سوختي با استفاده از هيدروژن، انرژي توليد مي‌كند و خروجي آن آب است كه سلامت طبيعت و محيط زيست را تهديد نمي‌كند.

احمدي نژاد با اشاره به رونمايي دو ابررايانه ملي افزود: دستگاه پردازشگر اين ابررايانه‌ها با ظرفيت فوق‌العاده‌اي مي‌توانند نيازهاي كشور را در زمينه‌هاي گوناگون نظير محاسبات علمي و تكنولوژيك و برنامه‌ريزي‌هاي سياسي - اجتماعي تامين كنند.

رييس جمهوري با بيان اينكه طراحي و ساخت ابررايانه‌هاي ملي به‌طور كامل در داخل كشور صورت گرفته است، خاطرنشان كرد: دو دانشگاه صنعتي اميركبير و صنعتي اصفهان با همكاري معاونت علمي رييس جمهور اين كار را با موفقيت به انجام رسانده‌اند.

رييس قوه مجريه با اشاره به بررسي برنامه‌هاي دولت براي پيشرفت و عمران كشور در جلسه امروز هيات وزيران تصريح كرد: همكاران دولت در بخش‌هاي گوناگون و در سراسر ايران مشغول ساختن و آباداني هستند.

 سنگینی باری که خدا به دوش ما می گذارد آنقدر نیست که کمرمان راخرد کند بلکه آنقدر است که ما را برای دعا به زانو در آورد.


 

Hosyin

Hosyin
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 1437
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها