عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

ازدواج در اسلام مستحب مؤ كد است

ازدواج در اسلام مستحب مؤ كد است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:10 ب.ظ

ازدواج در دين مقدس اسلام مستحب مؤ كد است و گاهي به علت هاي مختلف واجب هم مي گردد، ما در بخش هاي بعدي در اين باره توضيحي خواهيم داد.
پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد بن عبدالله صلي الله عليه و آله و سلم ازدواج كردن را يكي از (سنت )هاي ثابت خود معرفي كرده و بر پيروانش (مسلمانان ) تاءكيد فرموده كه به اين سنت خوب عمل كنند.
پس هر مسلماني چه مرده بوده باشد و چه زن به وظيفه مسلمان بودن بايد از اين سنت پيامبر گرامي اسلام پيروي نموده (ازدواج نمايند) و به دستورات اكيد آن حضرت جامه عمل بپوشانند و الا...
((سنت : در لغت به معني سيره سرشت سلوك دين مذهب شريعت طبيعت طريقت راه روش و پشت سر هم حركت كردن آمده است ، و اصطلاح علما همان (شريعت ) پيامبر گرامي اسلام صلي الله و عليه و آله و سلم است كه عمل كردن آن بر همه مسلمانان لازم است )).
درباره زنده نگهداشتن اين سنت اصيل اسلامي روايات زيادي از خود رسول گرامي صلي الله عليه و آله و سلم و ديگر معصومين عليهم السلام وارد گرديده است.
ما بعنوان وظيفه خود براي احياي اين سنت لازم و ترغيب و تشويق همه مسلمانان جهان روايات مشهور و معتبري را از كتابهاي معتبري چون :
قرآن مجيد، نهج الفصاحة ، نهج البلاغه ، المستدرك ، و سائل الشيعة ، بحار الانوار، محجة البيضاء، ميزان الحكمة ، كنز العمال ، مكارم الاخلاق ، اصول كافي ، فروع كافي براي شما خوانندگان گرامي نقل مي كنيم.
اميد است كه خيلي خيلي مفيد و مثمر واقع گردد، انشاءالله.
با چه كسي ازدواج كنيم اسدالله داستانى بنيسى

برای ِ زیستن دو قلب لازم است
قلبی که دوست بدارد، قلبی که دوست‌اش بدارند
قلبی که هدیه کند، قلبی که بپذیرد
قلبی که بگوید، قلبی که جواب بگوید
قلبی برای ِ من، قلبی برای ِ انسانی که من می‌خواهم
تا انسان را در کنار ِ خود حس کنم.

omidayandh

omidayandh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 7483
دسترسی سریع به انجمن ها