عضویت العربیة English
امام جواد علیه‌السلام: عزّت مؤمن در بى نیازى او از مردم است. بحارالأنوار، ج 75، ص 109

ازدواج يكي از سنت هاي رسول خدا صلي الله عليه و آله است

ازدواج يكي از سنت هاي رسول خدا صلي الله عليه و آله است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:10 ب.ظ

در بخش قبلي گفته شد كه ازدواج كردن يكي از سنتهاي متقن و محكم نبي گرامي اسلام حضرت محمد بن عبدالله صلي الله عليه و آله و سلم است ، خود آن حضرت و ائمه معصومين عليهم السلام در روايات متعددي آن را متذكر شده اند.
ما بعنوان نمونه چند تاي آنها را نقل مي كنيم :
از رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم نقل شده كه فرمود: ((ازدواج كردن سنت من است ، هر كس طريقه و فطرت مرا دوست دارد، بايد به سنت من عمل نمايد)).
از رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم ، آن حضرت فرمود:
((ازدواج كردن سنت من است ، هر كس از اين سنت من بيزار و روگردان شود از من نيست )).
((ازدواج كردن سنت من است ، هر كس عمل به سنت من نكند از من نيست ، پس ازدواج كنيد كه هر آينه من به زيادي مسلمانان افتخار و مباهات مي كنم )).
((هركس فطرت و شريعت مرا دوست دارد، پس بايد به سنتهاي من عمل كند، و از سنتهاي من است نكاح كردن و ازدواج نمودن )).
((زن گرفتن و ازدواج كردن و مسواك نمودن ، عطر زدن از سنتهاي من و از سنتهاي پيامبران پيشين است )).
((ازدواج كنيد، كه هر آينه ازدواج كردن سنت رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم است و آن حضرت مي فرمود: ازدواج كردن از سنتهاي من است هر كه بخواهد از سنتهاي من پيروي كند بايد ازدواج كند)).
با چه كسي ازدواج كنيم اسدالله داستانى بنيسى

برای ِ زیستن دو قلب لازم است
قلبی که دوست بدارد، قلبی که دوست‌اش بدارند
قلبی که هدیه کند، قلبی که بپذیرد
قلبی که بگوید، قلبی که جواب بگوید
قلبی برای ِ من، قلبی برای ِ انسانی که من می‌خواهم
تا انسان را در کنار ِ خود حس کنم.

omidayandh

omidayandh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 7483
دسترسی سریع به انجمن ها