عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

در تعجيل شوهر دادن دختران

در تعجيل شوهر دادن دختران
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:12 ب.ظ

از امام رضا عليه السلام :
امام رضا عليه السلام فرمود: جبرئيل نازل شد به رسول گرامي اسلام صلي الله عليه و آله و سلم گفت : يا محمد صلي الله عليه و آله و سلم خدايت هر آينه به تو سلام مي رساند و مي فرمايد:
(دختران ) دوشيزگان از زنان به منزله ميوه هستند بالاي درخت ، زماني كه ميوه بالاي درخت رسيد چاره اي جز چيدن ندارد (بايد آن را چيد) و الا آفتاب آن را فاسد مي كند و باد (خزان ) رنگ آن را تغيير مي دهد و از بين مي رود، به تحقيق دوشيزگان شما وقتي كه درك كردند آنچه را كه زنان درك مي كنند (يعني وقتي كه به سن بلوغ رسيده و حائض شدند) چاره اي ندارند جز شوهر كردن ، و الا از فتنه و آشوب در امان نمي مانند.
رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم پس از شنيدن اين كلام از پيك وحي (جبرئيل ) حركت كرده و به سوي مسجد آمد و جمع كرد مردم را و بر بالاي منبر رفت و اعلام كرد بر مردم آنچه را كه جبرئيل به دستور خداي تبارك و تعالي به آن حضرت رسانيده بود.
((اين روايت طولاني است ما به اندازه احتياج نقل كرديم )).
از رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم :
در روايت ديگر آمده است كه خداي تبارك و تعالي هيچ چيزي را كه مردم به آن احتياج دارند ترك نكرده و هر چيز لازم را به رسول گراميش ‍ محمد بن عبدالله صلي الله عليه و آله و سلم تعليم فرموده است و هر چيزي را هم در امور مردم به پيغمبرش تعليم فرموده ، رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم آن را بر مردم بيان فرموده اند.
روزي پيامبر خدا صلي الله عليه و آله و سلم بالاي منبر نشسته پس از اينكه حمد و ثناي خداي عزوجل را بجاي آوردند رو به مردم كرده و فرمودند:
((اي مردم ، جبرئيل از سوي خداي تبارك و تعالي پيش من آمد و گفت : بدانيد كه دختران و دوشيزگان شما به منزله ميوه در درختها هستند، زماني كه آن ميوه ها رسيدند و سر موقع چيده نشدند آنان با نور خورشيد و وزش باد فاسد كرده و از بين مي برد، و همچنين است دختران شما زماني كه در مي يابيد يعني حالت (حيض ) در خود مي بيند، دوائي و چاره اي جز شوهر كردن ندارند و الا از فساد و فتنه در امان نمي مانند چون آنها (بشر) و داراي غريزه جنسي هستند)).
بعد از اين فرمايشات نبي اكرم صلي الله عليه و آله و سلم ، مردي از ميان مردم برخاست و گفت :
يا رسول الله دخترانمان را به چه كسي تزويج كنيم ؟
پيامبر خدا صلي الله عليه و آله و سلم فرمود: به كفوهايشان.
آن مرد گفت : كفوهايشان چه كساني هستند؟
حضرت فرمود: بعضي از مؤ منان كفوهاي بعضي ديگر هستند و اين جمله را تكرار فرمود.
از رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم : ((از سعادت مرد آن است كه دخترش در خانه او (در خانه پدر) حالت حيض (قاعدگي ) نبيند)).
از امام صادق عليه السلام :
((از سعادت مرد آن است كه دخترش در خانه او حيض ‍ نبيند)).
پس از گفتار فوق معلوم گرديد كه از سعادت مرد آن است كه دخترش را هر چه زودتر بعد از بلوغ به كفوش شوهر دهد، در اسلام هر مرد مؤ من كفو و زن مؤ منه و هر زن مؤ منه كفو مرد مؤ من است وقتي كه هر دو از فسق عاري باشند كفو همديگرند.
با چه كسي ازدواج كنيم اسدالله داستانى بنيسى

برای ِ زیستن دو قلب لازم است
قلبی که دوست بدارد، قلبی که دوست‌اش بدارند
قلبی که هدیه کند، قلبی که بپذیرد
قلبی که بگوید، قلبی که جواب بگوید
قلبی برای ِ من، قلبی برای ِ انسانی که من می‌خواهم
تا انسان را در کنار ِ خود حس کنم.

omidayandh

omidayandh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 7483
دسترسی سریع به انجمن ها