عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

10 دستاورد مهم تحقيقات کشاورزي كشور رونمايي شد

10 دستاورد مهم تحقيقات کشاورزي كشور رونمايي شد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:15 ب.ظ

در مراسمي كه با حضور معاون آموزش و تحقيقات جهاد كشاورزي در موسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر کرج برگزار شد، 10 دستاورد تحقيقاتي بخش کشاورزي رونمايي شدند.

به گزارش سرويس پژوهشي ايسنا، کنترل کپک سبز نارنگي و پرتقال با هدف توليد محصول سالم، بسته‌بندي رطب تحت اتمسفرهاي تعديل يافته (MAP) به منظور افزايش ماندگاري، معرفي فرمول غذايي اقتصادي ماهيان خاوياري، طراحي و ساخت کيت‌هاي مولکولي جهت تعيين هويت ژنتيکي ارقام تجاري بادام ايران، فهرست ملي ارقام گياهي کشور، فناوري طراحي و ساخت کيت آزمون انساب و انتساب در اسبان ايراني به روش مولکولي، معرفي رقم جديد لوبيا سفيد با نام درسا، معرفي رقم جديد شبدر قرمز با نام نسيم، دانش فني توليد داروي درمان ضايعات دهاني بيماري تب برفکي و دانش فني فرآورده هاي جانبي خربزه (کمپوت، پالپ، مربا، مارمالاد و بستني) 10 دستاورد تحقيقاتي رونمايي شده در مراسم امروز بودند.

جهانگير پر همت، معاون آموزش و تحقيقات بخش كشاورزي، عصر روز گذشته، پس از رونمايي از طرح‌هاي تحقيقاتي ياد شده اعلام كرد: در سال جاري از 53 دستاورد مهم تحقيقاتي بخش کشاورزي کشور رونمايي شده است.

وي افزود: اين طرحها در حال حاضر در حال اجرا هستند و با اجرايي شدن آنها علاوه بر ارزش اقتصادي بالا، از خروج ارز از کشور نيز جلوگيري خواهد شد.

پرهمت به عنوان نمونه، ارزش افزوده توليدات دو رقم جديد لوبياي درسا و شبدر نسيم را سالانه 35 ميليارد تومان دانست و در پايان گفت: تحقيقات انجام شده در انواع زمينه‌هاي زراعي، باغي و ... با هدف کنترل آفات و بيماري‌هاي گياهي، كنترل آفات طيور و آبزيان، مديريت بهتر صنايع تبديلي و تکميلي کشاورزي، افزايش كيفيت فرآوري محصولات و مواد غذايي، روشهاي موثر در استفاده بهينه از منابع توليد، صرفه جويي در مصرف آب و کنترل بيولوژيک و توليد سالم آن صورت گرفته است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها