عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس دانشگاه بوعلي سينا همدان:دانشگاه‌هاي ما با سيستمي که دارند نمي توانند منشاء تحول در جامعه باشند

رييس دانشگاه بوعلي سينا همدان:دانشگاه‌هاي ما با سيستمي که دارند نمي توانند منشاء تحول در جامعه باشند
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:15 ب.ظ

رييس دانشگاه بوعلي سيناي همدان گفت: دانشگاه‌هاي ما با سيستمي که دارند نمي توانند منشاء تحول در جامعه باشند.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه همدان، دکتر محمد علي زلفي گل، امروز در همايش بررسي اشتغال فارغ التحصيلان و کارآفريني که توسط اداره کل کار و امور اجتماعي استان برگزار شد، افزود: سيستمي که به دنبال حفظ نظام‌هاي کهنه باشد نمي تواند تحول ايجاد کند.

وي خاطرنشان کرد: شرط  نخست کارآفريني، اشتغال، توليد ثروت، سلامت و ايجاد امنيت و افزايش دانش عمومي جامعه است.

زلفي گل اظهارکرد: امروزه مهمترين پروژه جامعه ما اشتغال است، امکان ندارد جوان و خانواده‌اي که شغل دارد به ناهنجاري کشيده شود، افزايش طلاق و ناهنجاري‌هاي جامعه ارتباط مستقيم با بيکاري دارد.

وي تاکيد کرد: مهمترين چالش نظام ما اشتغال است و ناهنجاري‌ها ريشه در بيکاري دارد.

رييس دانشگاه بوعلي سينا همدان تصريح کرد: اگر مي خواهيم مشکل اشتغال را حل کنيم بايد از تجربه ديگران استفاده کنيم، بنابراين براي پيشرفت رقابت لازم است و بدون رقابت، پيشرفت به حد اعلاي خود نمي رسد.

زلفي گل بيان کرد: متاسفانه ديدگاهي که در جامعه ما وجود دارد اين است که هرجا فرد ثروتمندي را مي بينيم مي گوييم حتما از راه دزدي يا رانت خواري اين ثروت را بدست آورده و فرهنگ درويش مسلکي را ترويج مي دهيم که فرهنگي باز دارنده است.

وي تصريح کرد: اين فرهنگ باعث مي شود ثروتمندان احساس ناامني کرده و در ساير کشورها سرمايه گذاري کنند.

رييس دانشگاه بوعلي سينا همدان ناديده گرفتن مالکيت معنوي را از مشکلات کار آفريني در کشور دانست و گفت: اين کار باعث شده براي کارآفريني ارزش قائل نباشيم.

زلفي گل اضافه کرد: تاسيس بانک ايده نيز بايد در کشور مورد توجه قرار گيرد و بانک نيازهاي جامعه نيز ايجاد شود تا افراد نيازهايي را که تشخيص مي دهند ثبت کنند تا انديشمندان و دانشمندان به آن توجه کنند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها