عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مدير توسعه بورس كالا خبر داد: آغاز مجدد معامله گندم صادراتي با عرضه18هزار تني از امروز

مدير توسعه بورس كالا خبر داد: آغاز مجدد معامله گندم صادراتي با عرضه18هزار تني از امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:16 ب.ظ

مديرتوسعه شركت بورس كالاي ايران گفت: امروز معامله گندم صادراتي با عرضه 18 هزار تن مجددا از سر گرفته خواهد شد.

 

عباس بنازاده در گفت و گو با خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام اين خبر ادامه داد: اين 18 هزار تن از طريق 9 استان آذربايجان شرقي و غربي،‌ قزوين، ‌خراسان شمالي، سمنان، زنجان، ‌كردستان، كرمانشاه و همدان هر استان دو تن عرضه خواهد شد.

 

او با بيان اينكه نرخ گندم صادراتي 345 دلار پيش بيني شده است،‌ اظهار كرد: به عقيده من اين قيمت بالاست و در جريان معاملات كاهش پيدا خواهد كرد.

 

صادرات گندم از طريق بورس كالا ارديبهشت ماه امسال آغاز شد كه تا كنون 963 هزار تن گندم از طريق تالار كيش به بازار هاي جهاني صادر شده و بنابر گفته مسئولان بورس با از سر گرفتن صادرات اين محصول حجم صادرات گندم تا پايان امسال از مرز يك ميليون تن خواهد گذشت.

 

پس از آنكه قانون توسعه ابزارهاي مالياتي جديد به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيد و وزارتخانه‌ها و دستگاه هاي دولتي و عمومي و دستگاه هاي اجرايي از برگزاري مناقصه يا مزايده و تشريفات مربوط به آنها در معاملات بورس معاف شدند حجم معاملات در بورس بالا رفت و مسئولان شركت بازرگاني دولتي با رضايت از معاملات بورس كالا از ادامه عرضه گندم در سال آينده خبر مي دهند.

 

اين در حاليست كه وزير بازرگاني نيز از عرضه مجدد گندم براي صادرات گندم و فرآورده‌هاي آن در بورس كالا طي هفته جاري خبر داده بود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها