عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

زنان جهان بخوانند و از آن ايمان تعليم گيرند

زنان جهان بخوانند و از آن ايمان تعليم گيرند
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:21 ب.ظ

اصمعي كه يكي از تاريخ نويسان جهان عرب است نوشته هاي خود را بوسيله جهانگردي جمع آوري مي كرد، مي نويسد:
وقتي از بياباني مي گذشتم سخت تشنه و گرسنه شدم و از آب و غذا عاري بودم تا اينكه چشمم به يك خيمه اي افتاد، خود را به آنجا رسانيده و اجازه ورود خواستم ، زني بسيار جميله و زيبائي كه در حسن و وجاهت كم نظير بود مرا اجازه ورود به آن خيمه را داد وقتي ديد كه من خيلي تشنه و گرسنه هستم مرا احترام نموده و آب و غذائي برايم تهيه كرد و با ادب تمام آنها را پيش من آورد، و من مشغول خوردن شدم و از حسن زيبائي و ادب و احترام آن زن در تعجب بودم كه ناگاه مردي زشت رو و كريه منظر و بدشكل و سياه رنگ از صحرا رسيده و وارد آن خيمه شد، ديدم كه آن زن زيبا به استقبال او شتافت و بارش را گرفت و عرق از پيشاني او خشك كرد و با آب سرد پاهاي او را تا زانو شستشو داد، و با احترام تمام به خدمتگذاري آن مرد مشغول شد، فهميدم كه آن مرد شوهر آن زن است.
وقتي خواستم از خيمه بيرون آيم و دنبال كار خود بروم ، از خدمات آن زن تشكر كرده و به او گفتم كه من يك مورخ هستم و هرچه ببينم در كتاب خود مي نويسم ، تو بر من بگو چگونه با اين زيبائي و حسن ادب به معاشرت اين مرد (كريه المنظر) راضي شده و با آن زندگي مي كني !؟
در جوابم گفت: حديثي از رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم شنيده ام كه فرموده: ايمان دو نصف است نصفي (صبر) و نصفي (شكر) و من بخاطر اينكه ايمانم كامل شود اين زندگي را با اين مرد به پايان مي برم وقتي به حسن و زيبائي خود نظر مي كنم شكر خداي را بجا مي آورم و وقتي به كريه بودن شوهرم مي نگرم صبر مي نمايم تا آنكه هر دو نصف ايمان من كامل گردد.
اصمعي گويد: من از اين قضيه و از ايمان آن زن تعجب كرده و از خيمه آنها بيرون آمدم.(103)
با چه كسي ازدواج كنيم اسدالله داستانى بنيسى

برای ِ زیستن دو قلب لازم است
قلبی که دوست بدارد، قلبی که دوست‌اش بدارند
قلبی که هدیه کند، قلبی که بپذیرد
قلبی که بگوید، قلبی که جواب بگوید
قلبی برای ِ من، قلبی برای ِ انسانی که من می‌خواهم
تا انسان را در کنار ِ خود حس کنم.

omidayandh

omidayandh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 7483
دسترسی سریع به انجمن ها