عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

با حضور وزير ارشاد و معاون پارلماني رييس‌جمهور؛ رسانه‌هاي برتر در حوزه مهدويت تقدير مي‌شوند

با حضور وزير ارشاد و معاون پارلماني رييس‌جمهور؛ رسانه‌هاي برتر در حوزه مهدويت تقدير مي‌شوند
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:21 ب.ظ

دبير نخستين جشنواره از بهار تا بهار، گفت: رسانه‌هاي برتر در حوزه مهدويت و سه فيلم برگزيده جشنواره آخرين منجي روز جمعه ششم اسفند با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و معاون پارلماني رييس‌جمهور تقدير مي‌شوند.

به گزارش خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، صبح امروز نشست خبري نخستين جشنواره از بهار تا بهار با حضور محمدصادق افراسيابي دبير اين جشنواره و ابوالفضل مجيدي قائم مقام مسوول ستادهاي استاني جشنواره‌ها در سالن همايش‌هاي شوراي فرهنگي عمومي برگزار شد.

در ابتداي اين نشست؛ دبير نخستين جشنواره از بهار تا بهار با اشاره به نحوه برگزاري اين جشنواره، خاطرنشان كرد: نخستين جشنواره از بهار تا بهار همزمان با سالروز آغاز امامت آخرين منجي بشريت شروع به كار كرد و تا بهار عيد باستاني عيد نوروز ادامه خواهد داشت.

وي اضافه كرد: با توجه به اينكه سه دوره از جشنواره آخرين منجي با حضور هنرمندان عرصه مهدويت برگزار شده است، ضرورت ديده شد برنامه‌اي براي نمايش آثار اين جشنواره تدارك ديده شود تا در آن اكران فيلم، عكس و برگزاري شب‌هاي شعر و اتاق‌هاي ايده و طرح در معرض ديد عام قرار گيرد.

افراسيابي با بيان اينكه بر اين اساس جشنواره از بهار تا بهار پيش‌بيني شد تا در مدت پنج هفته و در هفت استان همزمان با استان تهران اين آثار به نمايش در آيد، گفت: از سالروز امامت حضرت مهدي(عج) تا عيد نوروز هر هفته در يك استان همزمان با استان تهران اين برنامه‌ها برگزار مي‌شود.

دبير نخستين جشنواره از بهار تا بهار، يادآور شد: برگزاري نمايشگاه‌هاي عكس در مساجد و ادارات فرهنگ و ارشاد هر استان، اكران فيلم‌هاي جشنواره، برگزاري شب‌هاي شعر با حضور شاعران برتر جشنواره آخرين منجي، نشست‌هاي هم‌انديشي و اتاق‌هاي فكر و كارگاه‌هاي آموزشي تكميلي برنامه‌هايي هستند كه همزمان در اين استان‌ها برگزار خواهد شد.

وي خاطرنشان كرد: نزديك به 40 فيلم و نماهنگ در اين جشنواره نمايش داده خواهد شد و در استان تهران نيز روز جمعه ششم اسفندماه از صبح تا ساعت هشت شب شاهد نمايش و اكران فيلم‌هاي برتر جشنواره آخرين منجي خواهيم بود كه اين فيلم‌ها در بخش كودكان، داستان كوتاه و مستندات گزارشي و تجربي به معرض نمايش در مي‌آيند.

افراسيابي با بيان اينكه برگه‌هايي براي ارزيابي فيلم‌ها در حين اكران در اختيار مخاطبين قرار مي‌گيرد، گفت: در پايان اين مراسم با حضور قائم مقام سازمان صدا و سيما و وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي فيلم‌هايي كه از نظر مخاطبان حائز امتياز بيشتري شدند تقدير خواهند شد.

دبير نخستين جشنواره از بهار تا بهار، يادآور شد: فيلم‌ها و نماهنگ‌هاي برگزيده در سايت جشنواره آخرين منجي قابل دسترسي است و علاقه‌مندان مي‌توانند آثار خود را از طريق سايت براي حضور در اين جشنواره ارسال كنند.

وي با بيان اينكه اختتاميه اين جشنواره همزمان با اردوي راهيان نور در استان خوزستان برگزار خواهد شد، گفت: روز جمعه با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، معاون پارلماني رييس‌جمهور و معاون مطبوعاتي وزارت ارشاد از رسانه‌هاي برتر منجي ياور و سه فيلم در اين حوزه تقدير خواهد شد.

به گزارش ايسنا، در ادامه اين نشست ابوالفضل مجيدي قائم مقام مسوول ستادهاي استاني جشنواره‌ها با اشاره به اينكه برنامه‌هاي استاني جشنواره از نهم ربيع‌الاول تا عيد نوروز به مدت پنج هفته در هفت استان برگزار مي‌شود، گفت: مراسم افتتاحيه اين جشنواره در خراسان رضوي برگزار شده و در هفته آينده در استان‌هاي مازندران، يزد، ايلام، همدان و خراسان شمالي برگزار خواهد شد و مراسم اختتاميه با برپايي نمايشگاه عكس، اكران فيلم و سخنراني در استان خوزستان برگزار خواهد شد.

وي در پايان با اشاره به نقش كانون‌هاي تخصصي مهدويت در برگزاري اين جشنواره، خاطرنشان كرد: در هر استان دوره‌هاي آموزشي اتاق‌هاي طرح و ايده براي شركت‌كنندگان در اين جشنواره توسط كانون‌هاي تخصصي مهدويت برگزار مي‌شود. ايده‌ها و طرح‌ها مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از طرح‌هاي برتر حمايت مي‌كند.

گفتني است؛ مراسم تقدير از فيلم‌ها و رسانه‌هاي برتر جشنواره از بهار تا بهار روز جمعه ششم اسفند از ساعت 18 تا 20 با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و سخنراني معاون پارلماني رييس‌جمهور در مجتمع اريكه ايرانيان در شهرك قدس برگزار خواهد شد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها