عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

يك فعال ليبيايي: احتمال استفاده از سلاح‌هاي شيميايي وجود دارد

يك فعال ليبيايي: احتمال استفاده از سلاح‌هاي شيميايي وجود دارد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:25 ب.ظ

يك منبع نزديك به دولت ليبي اعلام كرد كه قذافي به نيروهاي امنيتي دستور داده تاسيسات نفتي اين كشور را تخريب كنند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رابرت بائر در مقاله‌اي كه در مجله تايم آمريكا منتشر شد، به نقل از يك منبع نزديك به دولت ليبي اعلام كرد: معمر قذافي رهبر ليبي، به نيروهاي امنيتي اين كشور دستور داده كه تاسيسات نفتي را تخريب كنند.

بائر در مقاله خود آورده است:‌ اين در حالي است كه اين منبع دو هفته قبل اعلام كرده بود كه ناآرامي‌هاي كشورهاي همسايه هرگز به ليبي نخواهد رسيد.

به گفته بائر، قذافي دستوراتي به نيروهاي امنيتي داده از جمله تخريب تاسيسات نفتي كه منفجر كردن لوله‌هاي انتقال نفت به درياي مديترانه در مرحله اول اين طرح قرار دارد.

وي اظهار كرد:‌ هدف از تخريب تاسيسات، ارسال پيامي به قبيله‌هاي شورشي در ليبي با اين مضمون است كه آنها يا بايد قذافي را قبول كنند و يا اينكه كشور به آشوب كشيده مي‌شود.

بائر به نقل از اين منبع همچنين اعلام كرد كه تنها 5000 تن از 45 هزار نيروي ارتش همچنان به قذافي وفادارند.

از سوي ديگر، روزنامه ليبيا اليوم اعلام كرد كه صادرات گاز ليبي به ايتاليا به دليل كنترل خط لوله گاز بين الحماده الحمراء‌ و ايتاليا به دست شورشيان شهر نالوت به صورت كامل قطع شده است.

به نوشته اين روزنامه، شورشيان اين كار را جهت فشار بر نيروهاي چريكي حاضر در باب العزيزيه انجام داده‌اند.

اين در حالي است كه يكي از وزيران دولت ايتاليا تصريح كرده بود كه اين كشور هرگز اجازه نمي‌دهد يك امارت اسلامي در سواحل درياي مديترانه تشكيل شود.

از سوي ديگر، يك فعال سياسي ليبي با اشاره به سخنراني تلويزيوني تهديد آميز سه شنبه شب ديکتاتور ليبي گفت: پيش بيني مي‌شود که رژيم ديکتاتوري معمر قذافي عليه مردم و انقلابيون در شهر بنغازي از سلاح‌هاي ميکروبي و شيميايي استفاده کند.

"اشرف القره بولي" در گفت‌وگو با شبکه خبري العالم اظهار داشت: سخنان قذافي تهديدي آشکار بود مبني بر اين که با عنوان مبارزه با القاعده مرتکب کشتارهاي فجيع‌تر از کشتار کنوني خواهد شد.

وي گفت: پيش بيني مي‌شود که اين رژيم از سلاح‌هاي شيميايي و ميکروبي در شهر بنغازي دومين شهر بزرگ ليبي که هم اکنون در تصرف مردم است، استفاده کند.

اين فعال سياسي ليبيايي با تاکيد بر سرنگوني رژيم ديکتاتوري ليبي گفت: معمر قذافي در سخنراني خود، تظاهرکنندگان را موش و سگان گمراه توصيف کرد.

القره بولي اظهار داشت: اين سخنان نشان مي‌دهد که ديکتاتور ليبي روزهاي آخرش را سپري مي‌کند.

اين فعال سياسي ليبيايي گفت: قذافي در سخنراني خود همچنين سعي داشت قبايل ليبي را عليه يکديگر تحريک کند تا بتواند از اين طريق به خيال خود چند صباحي بيشتر حکومت کند.

القره بولي تصريح کرد: ديکتاتور ليبي در سخنراني خود به دنبال فتنه انگيزي بود و مردم انقلابي را تهديد کرد که جنايت‌هاي بيشتري ضد آنها مرتکب شود.

وي گفت: تهديدهاي قذافي رژيم ديکتاتوري او را نجات نخواهد داد.

قذافي در سخنانش همچنين تلاش کرد كه غرب را درباره احتمال روي کارآمدن دولت اسلامي در ليبي بترساند تا اين امر توجيهي براي سرکوب شديد مخالفان داشته باشد.

فعال سياسي ليبيايي با اشاره به اين که قذافي تظاهرکنندگان را کودکان ناپخته توصيف کرد، گفت: سخنراني وي سراسر تحريک آميز و تلاشي براي ايجاد فتنه قبيله‌اي در جامعه ليبي بود.

وي گفت: رژيم ليبي نمي‌تواند تظاهرکنندگان را سرکوب کند، زيرا آنها در همه جا حضور دارند.

فعال سياسي ليبيايي خاطرنشان کرد: تلويزيون رسمي ليبي تلاش کرد تصاوير برخي‌ها را که در حال توزيع قرص‌هاي توهم زا به جوانان بودند، پخش کند و رژيم با اشاره به مخالفان، آنها را قاچاقچيان مواد مخدر توصيف کرد.

القره بولي گفت: رژيم حاکم مرتکب جنايت‌هاي زيادي در ليبي شده است اما رسانه‌ها به علت حاکميت سانسور شديد آن را پوشش نمي‌دهند.

وي افزود: مزدوران و عوامل رژيم ليبي هم اکنون در منطقه شلوم در طرابلس درحال قتل عام تظاهرکنندگان هستند.

القره بولي تصريح کرد: مردم ليبي در نهايت پيروز خواهند شد و ديکتاتوري قذافي را که به جنون خود بزرگ بيني دچار شده ساقط خواهند کرد و شهروندان ثروت و منابع کشور را از سلطه رژيم استبدادي خارج خواهند کرد.

وي از سفيران ليبي در کشورهاي مختلف خواست از سمت خود استعفا بدهند.

القره بولي همچنين از افسران ارتش خواست به مردم بپيوندند، زيرا مردم پس از براندازي رژيم هر کسي را عليه آنها موضع گيري کرده باشد محاکمه خواهند کرد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها