عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دبير جنبش عدالتخواه دانشجويي: حضور فعالانه مردم در صحنه، انقلاب را در اين چند دهه سرپا نگه داشته است

دبير جنبش عدالتخواه دانشجويي: حضور فعالانه مردم در صحنه، انقلاب را در اين چند دهه سرپا نگه داشته است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:26 ب.ظ

دبير جنبش عدالتخواه دانشجويي، گفت: تمام كساني كه دلسوزانه در طول اين سه دهه تمام تلاش خود را كرده‌اند تا اين انقلاب را به پيشرفت برسانند بايد متوجه اين نكته باشند كه انقلاب در حال قد كشيدن است.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مسعود براتي صبح امروز چهارشنبه در نشست خبري با موضوع «تحولات جهان اسلام» كه با حضور نمايندگان پنج اتحاديه دانشجويي برگزار شد، گفت: به نظر من اتفاق رخ داده در روز 25 بهمن با حوادثي كه امروز در منطقه مي‌گذرد مرتبط است.

وي افزود: مشخصا در يكي، دو ماه اخير حركت‌هاي عميق مردمي در سطح كشورهاي اسلامي بخصوص شمال آفريقا رخ داد چند ويژگي داشت كه يكي از آنها حضور پررنگ مردم در صحنه بوده است. خواسته‌هاي مردم در اين راستا عمدتا از مباني اسلام اتخاذ شده و جهت آن ضداستكباري بوده است.

دبير جنبش عدالتخواه دانشجويي، با بيان اين‌كه اين اتفاقات نتيجه‌اي جز به خطر انداختن منافع و اهداف آمريكا و اسرائيل نداشته است، گفت: در اين راستا لازم بود تا نظام سلطه فعاليت‌هاي خود را در منطقه جدي كند تا بتواند اهداف و منافع خود را حفظ كند. اما از آنجا كه حركات انجام شده مردمي بوده تنها راه باقيمانده براي نظام سلطه تحريف اين حركت‌ها بوده است.

براتي با بيان اين‌كه در اين مسير براي نظام سلطه مشكلاتي وجود داشته است، اظهار كرد: يكي از مشكلات وجود منبعي مثل كشور ايران بود، چرا كه به هر ترتيب كشور ايران با انقلاب اسلامي وارد مرحله تازه‌اي شده بود و تجربه گرانقدري طي اين سه دهه داشت.

وي اضافه كرد: براي نظام سلطه لازم بود تا به نحوي حركتي را شكل دهد تا طي آن بتواند اين پايگاه (ايران) را به خود مشغول كند تا به اهداف يعني انحراف حركت‌هاي مردمي برسد. بنابراين از پتانسيل موجود داخلي استفاده كرد.

دبير جنبش عدالتخواه دانشجويي، با تاكيد بر اين‌كه 25 بهمن روشن‌ترين و صريح‌ترين راه براي اثبات مزدوري و نوكري جريان فتنه براي نظام سلطه است، اظهار كرد: ادعاي اين مزدوران اين بود كه براي دفاع مردمي وارد صحنه شده‌اند. اين در حالي است كه در يكسال اخير هيچ نشانه‌اي از مردمي بودن در حركت آن‌ها وجود نداشته و حتي حركت آنها خلاف حركت مردم بوده است.

براتي افزود: در اين بين مسوولان آمريكايي نيز اعلام مي‌كردند كه بايد افكار عمومي جهان را به سمت ايران جلب كنيم تا افكار عمومي نسبت به مسائل منطقه منحرف شود ولي به هر ترتيب اين اتفاقات باعث شد مردم ايران بيش از پيش بر روي اصول انقلاب تاكيد كنند.

وي با بيان اين‌كه گذاشتن نام سران فتنه بر روي آنها زياد است، گفت: بايد اسم اين افراد را مزدور گذاشت.

دبير جنبش عدالتخواه دانشجويي در ادامه، خاطرنشان كرد: سران استكبار خواهان اين هستند كه نخبگان و خواص جامعه ايران به خود مشغول و از اثرگذاري در تحولات غافل شوند ولي وقايع اخير نشان داد كه آنها به اين هدف نرسيدند و خوشبختانه تمام جريانات داخل اين هوشياري را داشته‌اند.

براتي در ادامه با مورد توجه قرار دادن كشتار مردم ليبي و بحرين، اظهار كرد: غرب با اين مسائل برخورد دوگانه‌اي دارد. او هر جا كه منافعش حكم كند از ابزار حقوق بشر استفاده مي‌كند همين‌طور ديديم كه انتخاب دولت حماس در مناطق اشغالي نشان داد كه اين غرب همان غربي است كه حفظ منافع خود را مهمتر از همه چيز مي‌داند.

وي با بيان اين‌كه استكبار و بطور مشخص آمريكا و اسرائيل در حال از دست دادن هم‌پيمانان خود همچون مصر هستند، گفت: وضعيت نظام سلطه بخصوص آمريكا و اسرائيل در منطقه رو به سقوط است.

دبير جنبش عدالتخواه دانشجويي در ادامه، اظهار كرد: در اين بين تنها نقطه‌اي كه در اين سه دهه در مقابل نظام سلطه مقاومت كرده، هزينه داده و البته دستاوردهايي هم داشته است، انقلاب اسلامي بوده است و ما هم‌اكنون نقش انقلاب اسلامي ايران را در روشني‌بخشي و هدايت جريان‌هاي مردمي مشاهده مي‌كنيم.

براتي با بيان اين‌كه ما هم‌اكنون در حال وارد شدن به مرحله جديدي از انقلاب اسلامي هستيم، تصريح كرد: با اين وجود تمام كساني كه دلسوزانه در طول اين سه دهه تمام تلاش خود را كرده‌اند تا اين انقلاب را به پيشرفت برسانند بايد متوجه اين نكته باشند كه انقلاب در حال قد كشيدن است.

وي با مورد توجه قرار دادن نقش جريان دانشجويان در اين ميان، اظهار كرد: جريانات فعال و دغدغه‌مند انقلاب اسلامي بايد خودشان را در جهت اين‌كه بتوانند در اين تحولات نقش موثري ايفا كنند و آينده چنين تحولاتي را رقم بزنند به خوبي مدنظر قرار دهند؛ چراكه هم‌اكنون زماني است كه ما بايد تمام توان خود را براي شكل‌گيري آرمان نهايي كه همان امت واحده است بكار گيريم.

دبير جنبش عدالتخواه دانشجويي، تصريح كرد: در اين بين دوستان ما در حال تلاش هستند كه ارتباطات خود را با جهان اسلام افزايش دهند.

براتي با بيان اين‌كه هيچ ديكتاتوري با تكيه بر اسلحه و زور نمي‌تواند قدرت خود را حفظ كند، تاكيد كرد: آنچه انقلاب را در اين چند دهه سر و پا نگه داشته حضور فعالانه مردم در صحنه بوده و اين سندي است براي اينكه ما به آينده خوشبين باشيم و بدانيم تمام ديكتاتورهاي منطقه يكي پس از ديگري سقوط خواهند كرد.

وي در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اين‌كه ارزيابي شما از انتخاب رييس مجلس خبرگان چيست و اين انتخاب بايد به چه شكل باشد، با بيان اين‌كه ملاك‌ها بايد ملاك‌هاي انقلاب باشد و برآيند آن نفع انقلاب و نظام اسلامي را مدنظر قرار دهد، اظهار كرد: انقلاب در حال حاضر پهنه وسيعي را شامل مي‌شود و ان‌شاءالله شاهد باشيم در هر حركتي كه قرار است اتفاق بيفتد و يا در هر انتصابي توجه بيشتري به ملاك‌هايي شود كه برآيند آن منافع بزرگ‌تري براي انقلاب اسلامي داشته باشد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها