عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نماينده‌ جامعه اسلامي دانشجويان: ايران در جنبش‌هاي اسلامي منطقه نقش موثري دارد

نماينده‌ جامعه اسلامي دانشجويان: ايران در جنبش‌هاي اسلامي منطقه نقش موثري دارد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:27 ب.ظ

نماينده‌ جامعه اسلامي دانشجويان گفت: قوه‌ قضاييه بايد فكري به حال آقازاده‌ها كند.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) جلال عباسيان در نشست خبري با موضوع «تحولات جهان اسلام» كه با حضور نمايندگان پنج اتحاديه دانشجويي برگزار شد، با بيان اين‌كه بحث آقازاده‌ها روز به روز در حال شديدتر شدن است، افزود: خانم فائزه هاشمي سال گذشته به بهانه ساندويچ خوردن و امسال به بهانه خريد لباس فعاليت‌هايي كرده است، تا زماني كه افراد به خاطر سوابق خانوادگي مصونيت داشته باشند موضوع آقازاده‌ها هم‌چنان مشكل ايجاد خواهد كرد.

وي با بيان اين‌كه علي مطهري گفته بود لفظ مرده سياسي باعث تحريك برخي شده است، افزود: بعضي آقازاده‌ها آن‌قدر كم‌بصيرت و حتي عقب‌تر از عوامند كه آقاي موسوي را كه جرمش اقدام عليه امنيت ملي است با آقاي احمدي‌نژاد يكي مي‌كنند.

نماينده جامعه اسلامي دانشجويان در ادامه اظهار كرد: جامعه اسلامي حدود يك ماه پيش بيانيه‌اي در اعلام حمايت از كانديداتوري آيت‌الله مهدوي كني براي رياست خبرگان صادر كرد.

عباسيان افزود: آقاي هاشمي در يك و نيم سال گذشته طوري عمل كردند كه خيلي از معاندين، ضدانقلاب‌ها و كساني كه خير انقلاب را نمي‌خواهند خوشحال شدند و نفس همين كارها به هر دليلي باعث مي‌شود كه نتوانند مواضع خود را بيان كنند.

وي ابراز اميدواري كرد اعضاي خبرگان با وظيفه‌شناسي و ولايت‌مداري خود و فارغ از هرگونه وابستگي، انتخابي انجام دهند كه مورد رضاي خدا و موجب حفظ و تقويت ولايت فقيه باشد.

نماينده جامعه اسلامي دانشجويان در ادامه با بيان اين‌كه حضور پرشور مردم در 22 بهمن مشت محكمي بر دهان كساني بود كه انتظار داشتند اين حضور امسال ضعيف‌تر باشد، خاطرنشان كرد: خاورميانه جديد در حال شكل‌گيري است و برخلاف پيش‌بيني غرب، آمريكا و اسراييل، خاورميانه جديد، اسلامي خواهد بود و اين باعث ناخشنودي آنها شده است.

عباسيان با تاكيد بر اين‌كه نقش ايران در جنبش‌هاي اسلامي منطقه بسيار موثر بوده است، ادامه داد: به همين دليل دشمنان به اين فكر افتادند كه افكار عمومي دنيا را از مصر، تونس و ... منحرف كنند و نقش محوري ايران را زير سوال ببرند و بهترين راه آن ايجاد فتنه‌اي دوباره بود.

وي ادامه داد: بيانيه موسوي چند نكته‌ اساسي داشت؛ يك اين‌كه طبق گفته يكي از نمايندگان، وي قبل از صدور اين بيانيه با خارج تماس داشته است و دوم اين‌كه كساني كه شعارشان «نه غزه، نه لبنان» بود اعلام حمايتشان از مردم مصر و تونس يك تناقض فاحش بود.

نماينده جامعه اسلامي دانشجويان در بخش ديگري از سخنانش با بيان اين‌كه از بيداري اسلامي منطقه خوشحاليم، خاطرنشان كرد: وظيفه ما به عنوان كشوري محوري در اين بيداري، يك نقش كليدي است. به‌ويژه دانشجويان بايد اين فرصت تاريخي را بشناسند و علاوه بر اطلاع‌رساني با ارتباط بيشتر با ساير كشورها درباره مباني انقلاب روشنگري كنند.

عباسيان يادآور شد: مهم‌ترين دليل اتفاقات مصر، جنگ غزه و همكاري حسني نامبارك با رژيم صهيونيستي بود كه باعث ايجاد پرسش براي مردم مصر شده و لذا آنان به تشكيل حكومتي آزادي‌خواه و به دور از وابستگي راغب كرد.

وي با بيان اين‌كه بيداري اسلامي به ليبي نيز رسيده است، افزود: حكومتي غير از صدام كه اين‌گونه عليه ملت خود خشونت به خرج دهد نداشته‌ايم. قذافي وقتي پيش روي خود هيچ راهي نديد و حمايت غرب را نيز از دست داد دست به اين اقدامات زد.

نماينده‌ جامعه اسلامي دانشجويان در پايان با بيان اين‌كه اعتراضات در بحرين نيز در حال تشديد است، خاطرنشان كرد: نكته تمايز بحرين با ساير كشورها در اين است كه فرهنگ شهادت در اين كشور نمود بيشتري دارد و اميدواريم اين موضوع در بقيه كشورها نيز بيشتر شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها