عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مديرکل کار و امور اجتماعي استان همدان: يکي از مسايل عمده عدم تطبيق فارغ التحصيلان با بازار کار است

مديرکل کار و امور اجتماعي استان همدان: يکي از مسايل عمده عدم تطبيق فارغ التحصيلان با بازار کار است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:28 ب.ظ

مديرکل کار و امور اجتماعي استان همدان گفت: اشتغال دغدغه همه مسوولان کشور است و اين اهتمام وجود دارد که بازار کار براي به کارگيري فارغ التحصيلان و تمام اقشار جامعه فراهم شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در همدان، مسعود اقلامي امروز در همايش بررسي اشتغال فارغ التحصيلان و کارآفريني که توسط اداره کل کار و امور اجتماعي استان برگزار شد، افزود: در اين زمينه حرکت خوبي در دولت نهم و دهم آغاز شده که از سال 89 پايه گذاري شده و در سال آينده نيز ادامه خواهد داشت که اميدواريم نتايج خوبي داشته باشد.

وي با بيان اين مطلب که اشتغال فارغ التحصيلان از حساسيت خاصي برخوردار است، اظهار داشت: يکي از مسايل عمده عدم تطبيق فارغ‌التحصيلان با بازار کار است و نياز بازار بايد در نظر گرفته شود.

اقلامي تاکيد کرد: ادارات دولتي از ظرفيت بالايي برخوردار نيستند و نمي‌توانند نيرو جذب کنند به همين علت اين کار به بخش خصوصي محول شده است.

وي ادامه داد: فارغ التحصيلان بايد به سمت بخش خصوصي و نيازهاي بازار سوق پيدا کنند و مطابق با آن تحصيل کنند.

اقلامي اظهار داشت: بيش از نياز بازار فارغ التحصيل داريم که در اين زمينه نياز به برنامه ريزي‌هاي زيادي داريم که با حرکتهاي انجام شده برنامه بر اين است که رشته‌ها را با بازارکار تطبيق دهيم.

وي افزود: بحث اشتغال بحثي فراگير است که به تمام دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها محول شده است.

اقلامي اضافه کرد: عمده جويندگان کار، فارغ التحصيلان هستند که بايد خودشان در اين زمينه همکاري لازم را داشته باشند و قدم هايي بردارند و نياز خود را با نياز جامعه تطبيق دهند.

وي در مورد بحث دوره هاي مهارتي و کارورزي گفت: به علت ازدياد رشته فارغ التحصيلان با رشته خود نمي‌توانند وارد بازارکار شوند و به همين علت دولت دوره هاي کارورزي را پيش بيني و پيگيري کرده است که ميزاني از هزينه آن را دولت مي پردازد و هم‌چنين دوره‌هاي مهارت آموزش در مراکز فني و حرفه‌اي برقرار است.

اقلامي ادامه داد: آموزش‌هاي کارآفريني که براي فارغ التحصيلان و کساني که در حال فارغ التحصيلي هستند يا مي خواهند وارد بازارکار شوند،‌ برگزار شده که هشت هزار نفر با 600 هزار نفر ساعت در اين دوره‌ها به صورت رايگان شرکت کرده‌اند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها