عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

گروه آوازي تهران در جشنواره‌ي موسيقي فجر به صدا درآمد

گروه آوازي تهران در جشنواره‌ي موسيقي فجر به صدا درآمد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:29 ب.ظ

سرپرست گروه آوازي تهران بعد از برپايي كنسرت اين گروه در بيست‌وششمين جشنواره بين‌المللي موسيقي فجر گفت: سال پركاري را پشت سر گذاشتيم و ترجيح مي‌دهم در آخرين روزهاي سال 90 استراحت كنيم تا سال آينده با انرژي بيشتر تمرينات خود را از سر بگيريم.

 

ميلاد عمرانلو كه شب گذشته همراه با اعضاي جوان گروه آوازي تهران در دومين روز از جشنواره در تالار وحدت به صحنه رفته بود، درباره اجراي گروه به خبرنگار موسيقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، توضيح داد: با توجه به محدوديت‌هاي كه بايد به آن احترام بگذاريم ،تلاش داريم تا نهايت استفاده را از شرايط داشته باشيم تا تماشگران بعد از خروج از سالن يك شب به يادماندني را به خاطر داشته باشند.

 

او تصريح كرد: گروه آوازي تهران در برنامه‌هاي خود هر بار به يك اتفاق تازه فكر مي‌كند تا تماشاگران با رضايت سالن را ترك كنند و اجراي تكراري را از گروه شاهد نباشند. اما اجازه دهيد ايده‌هاي جديد گروه براي برنامه‌هاي آتي را طي كنسرت‌ها ببينيد.

 

عمرانلو همچنين در پاسخ به احتمال اجراي عمومي اين گروه تا پايان سال جاري گفت: از آنجا كه سال پركاري را پشت سر گذاشتيم و طي يكي دو ماه اخير به شدت مشغول تمرين و ضبط اولين آلبوم گروه بوديم (در مرحله اخذ مجوز است)، ترجيح مي‌دهيم اجرايي در آخرين روزهاي سال 89 نداشته باشيم.

 

به گفته عمرانلو، اجراي شب گذشته گروه آوازي در جشنواره موسيقي فجر،هفتمين شب از اجراي اين گروه در سال اخير در تالار وحدت محسوب مي‌شد و علاوه بر آن اين گروه حضور در فستيوال چين را نيز طي ماه‌هاي گذشته پشت سر گذاشته است.

 

سرپرست گروه آوازي تهران همچنين از حضور سال آينده اين گروه در فستيوال كرال اتريش و ايتاليا خبر داد و افزود: برنامه‌ اجراهاي عمومي گروه در هر فصل را پيگيري خواهيم كرد،اما از آنجا كه تير ماه سال آينده براي حضور در جايزه بزرگ كرال اتريش و همچنين فستيوال كرال ايتاليا دعوت شده‌ايم ،احتمالا براي فصل تابستان اجرايي در ايران نخواهيم داشت.

 

به گزارش ايسنا، تالار وحدت شب گذشته همچون ديگر اجراهاي گروه آوازي تهران مملو از جمعيت بود و با وجود آنكه اجرا با 45 دقيقه تأخير آغاز شد، اما اجراي متفاوتي داشت.

اين اجرا با قطعه‌اي از روسيني آغاز شد و در ادامه با طرب‌انگيز، طلوع، خوشه‌چين، خاك مهر‌آيين و توي ماهنيسي ادامه پيدا كرد.

در اين بخش گروه براي اجراي يك قطعه از تك‌نوازي ويلنسل «آتنا اشتياقي مستعان» و همچنين خوانندگي وحيد تاج بهره برد و بخش دوم از اجراي خود را بعد از يك استراحت كوتاه به قطعات بين‌المللي اختصاص داد.

 

گروه آوازي تهران كه از سال 84 فعاليت‌هاي خود را آغاز كرده، اولين كنسرت خود به شيوه جديد را مردادماه سال 86 در سالن رودكي برگزار كرد و در ادامه بعد از كسب رتبه اول در بخش آواز جمعي بيست‌وچهارمين جشنواره بين‌المللي موسيقي فجر به جشنواره‌هاي معتبر بين‌المللي راه يافت.

شركت در مسابقات آسيايي كر در كشور كره جنوبي در تيرماه سال 88 و كسب مدال طلا و مدال نقره اين جشنواره، كسب مدال طلاي يازدهمين جشنواره موسيقي محلي در كشور اسپانيا و كسب مدال طلا در بخش موسيقي محلي ايتاليا از ديگر افتخارات اين گروه محسوب مي‌شوند.

اين گروه همچنين در كارگاه آموزشي ماينتز كشور آلمان در سال 88 شركت كردند و رتبه 50 در شاخه موسيقي فولك گروه‌هاي كر جهان را از آن خود نموده‌اند. كسب مدال نقره در بخش فولكلور و دو مدال برنز در بخش‌هاي پاپ مجلسي ششمين دوره از مسابقات جهاني گروه‌هاي كر در كشور چين از ديگر دستاوردهاي آنهاست.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها