عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس دانشگاه جندي‌شاپور اهواز: اورژانس، ويترين بيمارستان‌ها و مراكز درماني است

رييس دانشگاه جندي‌شاپور اهواز: اورژانس، ويترين بيمارستان‌ها و مراكز درماني است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:31 ب.ظ

رييس دانشگاه علوم پزشكي جندي‌شاپور اهواز گفت: مراكز اورژانس، در راس و پيشاني مجموعه درمان قرار دارند و به همين دليل لازم است در زمينه ارتقاي رفتار و تكريم بيماران تلاش ويژه‌اي داشته باشند.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايسنا، منطقه خوزستان، دكتر محمدحسين سرمست در "نوزدهمين همايش روساي مراكز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور" كه امروز (چهارشنبه، 4 اسفندماه) در اهواز برگزار شد، اظهار كرد: مجموعه اورژانس و مديريت حوادث كشور از افتخارات كشور و وزارت بهداشت و درمان است و اين مجموعه شجره طيبه‌اي است كه از آغاز فعاليت خود در سال 54 تاكنون با هدف خدمت به بيماران فعاليت داشته است.

 

وي افزود: در دولت نهم در زمينه توسعه و گسترش اورژانس كشور همت شد و پايگاه‌هاي اورژانس كشور بسيار توسعه يافت.

 

سرمست تصريح كرد: اگر سيستم درماني را مهمترين بخش در كشور بدانيم، سيستم اورژانس در راس و پيشاني آن قرار دارد و اورژانس، ويترين بيمارستان‌ها و مراكز درماني است. مجموعه وزارت بهداشت، مجلس و استانداري‌ها در زمينه توسعه اورژانس كشور همكاري‌هاي بسياري داشته‌اند و نمونه اين همكاري را مي‌توان در خوزستان مشاهده كرد. استانداري خوزستان در زمينه توسعه و گسترش اورژانس در اين استان بسيار همكاري داشته و مجموع اين همكاري‌هاي بين بخشي موجب شده تعداد پايگاه‌هاي اورژانس خوزستان نسبت به سال 84 سه برابر افزايش يابد.

 

رييس دانشگاه علوم پزشكي جندي‌شاپور اهواز خاطرنشان كرد: در حال حاضر مراكز و پايگاه‌هاي اورژانس كشور و خوزستان از نظر فيزيكي بسيار توسعه يافته‌اند و بيمارستان‌هاي فرسوده خوزستان هم در حال بازسازي هستند. اكنون در زمينه تجهيزات و نيروي متخصص تقريبا در هيچ كدام از شهرهاي خوزستان كمبودي وجود ندارد و تنها لازم است به نكات معنوي و رفتاري در مجموعه‌هاي درماني توجه شود.

 

وي ادامه داد: لازم است به آنچه كه با عنوان نظام حاكميت باليني و منشور حقوق بيمار و تكريم بيماران شناخته مي‌شود بيشتر توجه شود و در كنار توسعه فيزيكي، در اين بخش نيز فعاليت‌هايي انجام شود.

 

سرمست گفت: اگر در جايي لازم است اخلاق و رفتار پرسنل درماني اصلاح شود، اين كار بايد هرچه سريع‌تر انجام شود و پرسنل مراكز اورژانس نيز بايد در راس اين حركت باشند. اصلاح رفتاري در ميان پرسنل اورژانس بايد نمايان شود، زيرا وجود مشكلات رفتاري، ارائه خدمات را خدشه‌دار مي‌كند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها