عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

-اداي سوگند وزيران جديد مصري در برابر فرمانده ارتش

-اداي سوگند وزيران جديد مصري در برابر فرمانده ارتش
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:32 ب.ظ

بيش از 20 هزار مصري در ميدان التحرير تظاهرات كرده و بركناري دولت را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، تظاهركنندگان مصري پلاكاردي در دست داشتند كه بر روي آن نام نبيل محمد مغربي قديمي‌ترين زنداني سياسي مصر نوشته شده بود. وي پيش از ترور انور سادات رئيس جمهور اسبق مصر دستگير شد.

تظاهركنندگان در شعارهاي خود خطاب به وزير دفاع مصر مي‌گفتند: "ما قانون فوق‌العاده نمي‌خواهيم اي سپهبد، تغيير تغيير".

اين در حالي بود كه اين تظاهرات در ميان حضور صدها نيروي ارتش، پليس و افسران ارتش برگزار شد.

تظاهركنندگان همچنين شعارهايي را مبني بر "احمد شفيق باطل است قانون فوق‌العاده باطل است" سر دادند.

از سوي ديگر وزيران دولت جديد مصر در برابر سپهبد حسين طنطاوي وزير دفاع و رئيس شوراي عالي نظامي مصر سوگند ياد كردند.

يكي از اعضاي گروه اخوان المسلمين به راديو سوا گفت: تركيب اين دولت نشان داد كه طرفداران حسني مبارك رئيس جمهور سابق مصر همچنان به سياست‌هاي كشور تسلط دارند.

از سوي ديگر كاترين آشتون مسئول سياست خارجه‌ي اروپا با احمد شفيق نخست وزير دولت جديد مصر ديدار كرد و گفت: من بسيار مفتخرم كه در اين دوره‌ي مهم به مصر سفر كرده‌ام.

وي افزود: مصر شاهد تحولي سياسي و مهم است و مي‌خواهد مرحله‌ي جديدي را آغاز كند.

آشتون بيان داشت: اتحاديه اروپا اميدوار است كه مصر اين مرحله‌ انتقالي سخت را پشت سر بگذارد. بايد اهداف اين انقلاب به ثمر بنشيند و موجب گسترش دموكراسي و توسعه اقتصادي شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها