عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

معاون استاندار خوزستان: حجم درخواست‌ها در بخش اورژانس با وضعيت موجود قابل مقايسه نيست

معاون استاندار خوزستان: حجم درخواست‌ها در بخش اورژانس با وضعيت موجود قابل مقايسه نيست
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:33 ب.ظ

معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان گفت: خوزستان استاني ويژه و استراتژيك است و لازم است در همه بخش‌ها، از جمله توسعه ارائه خدمات اورژانس به اين استان نگاهي ويژه شود.

 

 

 

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايسنا، منطقه خوزستان، محمدعلي پورموسوي در "نوزدهمين همايش روساي مراكز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور" كه امروز (چهارشنبه، 4 اسفندماه) در اهواز برگزار شد، اظهار كرد: خدمت داراي مراتبي است و هرچه مراتب خدمت بالاتر باشد، قرب الهي نيز بيشتر خواهد بود. پرسنل شاغل در مراكز اورژانس نيز داراي مراتب بالايي از خدمت هستند و لازم است با اين نوع نگاه به فعاليت خود ادامه دهند.

 

 

 

وي افزود: پرسنل اورژانس بايد همه نيرو و توان خود را معطوف كنند تا در راه خدا خدمتي كرده باشند و اگر اين نوع نگاه حاكم نباشد هيچ‌گاه به نقطه مطلوب نخواهيم رسيد.

 

 

 

پورموسوي با بيان اينكه هرچه امكانات در بخش اورژانس و خدمات درماني افزايش يابد به دنبال آن مطالبات جامعه نيز افزايش مي‌يابد، تصريح كرد: خوزستان سال‌هايي را تجربه كرده كه تنها 2 يا 3 مركز اورژانس در اين استان وجود داشت، اين در حالي است كه اكنون 80 تا 90 مركز اورژانس در خوزستان وجود دارد، با اين وجود با توجه به گسترش شهرها و افزايش جمعيت همچنان نيازمند توسعه در اين بخش هستيم.

معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان در تشريح شرايط استان خوزستان، خاطرنشان كرد: خوزستان استاني استراتژيك و داراي ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي بسيار است. اكنون بيش از 100 شهر و شهرستان، 25 فرمانداري و 68 بخش در خوزستان وجود دارد و اين استان با دارا بودن 4 ميليون و 600 هزار نفر جمعيت، نيازمندي‌هاي خاص خود را دارد.

وي ادامه داد: در بخش حمل و نقل مسافر، خوزستان پس از تهران و خراسان رضوي سومين استان كشور است و 30 درصد توليد ناخالص ملي نيز به خوزستان اختصاص دارد. اين استان دومين استان صنعتي كشور است و در زمينه صادرات غيرنفتي هم رتبه دوم را در اختيار دارد. همچنين خوزستان از نظر قدرت اقتصادي در كشور ممتاز است و همين شرايط موجب شده اين استان هميشه مورد هجمه دشمنان قرار داشته باشد.

پورموسوي گفت: با وجود ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي بسيار در خوزستان، مجموعه سياسي، اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و درماني استان انتظار دارند كه در بخش‌هاي مختلف به خوزستان توجه‌اي ويژه شود. در حال حاضر حجم درخواست‌ها و مطالبات در بخش درماني، به ويژه در بخش خدمات اورژانس قابل مقايسه با وضعيت و امكانات موجود نيست و حتي در برخي شهرهاي استان خدمات اورژانس ارائه نمي‌شود و يا اينكه شرايط مطلوب نيست.

وي افزود: شرايط و امكانات موجود در بخش درماني خوزستان مطلوب است و در اين زمينه در رده استان‌هاي نخست كشور قرار داريم، با اين وجود لازم است نگاهي ويژه به خوزستان شود، زيرا هنوز برخي شهرهاي استان از آثار منفي ناشي از جنگ رنج مي‌برند.

معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان با تاكيد بر اهميت تربيت نيروهاي متخصص در زمينه فوريت‌هاي پزشكي، تصريح كرد: تربيت نيروهاي متخصص بسيار ضروري است و لازم است در اين زمينه تلاش شود. مجموعه مديريت استان نيز آمادگي دارد كه در زمينه ايجاد پايگاه‌هاي آموزشي، توسعه پايگاه‌هاي اورژانس و ايجاد ارتباط با كشورهاي همجوار همكاري داشته باشد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها