عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مديرکل اوقاف و امور خيريه خراسان شمالي: 16 روستا در استان فاقد مسجد است

مديرکل اوقاف و امور خيريه خراسان شمالي: 16 روستا در استان فاقد مسجد است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:05 ب.ظ

مديرکل اوقاف و امور خيريه خراسان شمالي گفت: با بررسي‌هاي به عمل آمده 16 روستا در استان بعضا به علت كم بودن خانوار و جمعيت، فاقد مسجد است.

حجت الاسلام رحيم مهدوي پور در گفت‌وگو با ايسنا اظهارداشت: يک هزار و 256 باب مسجد در سطح استان وجود دارد که بيش از 75 درصد آنها در سطح روستاها واقع شده است.

وي ادامه داد: مساجد 23 روستا نيز مگر در مواقع ضروري، به نوعي قابل استفاده نبوده است و نياز به بازسازي دارد.

حجت الاسلام مهدوي پور از جمله مشکلات مساجد روستايي به قرار داشتن آنها در محل بافت فرسوده، مشکل تامين اعتبار و نداشتن فضاهاي کافي در مساجد قديمي اشاره کرد.

وي هم‌چنين بيان کرد: با مشارکت خيران و مناطق فاقد مسجد، اين اداره كل تا سقف 200 ميليون ريال براي اجراي مراحل ساخت مساعدت خواهد كرد.

اين مسوول افزود: اولويت ساخت مساجد با روستاهايي است که پيگيري بيشتري داشته و بستر کار از جمله زمين جهت احداث آن را آماده کرده باشند.

وي درخصوص ميزان اعتبار مورد نياز براي ساخت هر باب مسجد توضيح داد: بيش از 70 درصد آن، مربوط به مشارکتهاي مردمي است و اعتبار هر باب مسجد به زير بنا، و مساحت ساخت و منطقه بستگي دارد.

مديرکل اوقاف و امور خيريه خراسان شمالي ادامه داد: در اکثر مناطق نيز مشارکت هاي مردم خير در امر ساخت و نگهداري مساجد چشمگير است.

وي اظهارداشت: طبق آمار تقريبي بدست آمده بيش از 50 باب مسجد در شهرستانها و روستاهاي سطح استان در حال ساخت و بعضا تکميل هستند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها