عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معاون سازمان جهاد کشاورزي مازندران اعلام كرد: مهار كامل هجوم ملخها به مزارع استان

معاون سازمان جهاد کشاورزي مازندران اعلام كرد: مهار كامل هجوم ملخها به مزارع استان
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:05 ب.ظ

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي مازندران گفت: در حال حاضر هجوم ملخها به مزارع و باغات استان کاملا مهار شده است.

"يحيي ابطالي"، در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه مازندران، اظهار داشت: از جمله آفاتي که به مزارع استان حمله مي‌کنند ملخهاي بومي هستند.

وي با اشاره به اينکه مناطق کوهستاني بهشهر و بالادست آمل از کانونهاي آلودگي ملخها در استان محسوب مي‌شوند، ادامه داد: ابتدا جمعيت آنها در اين مکانها افزايش مي‌يابد و سپس به سمت مزارع و باغات مازندران حمله مي‌کنند.

معاون جهاد کشاورزي مازندران با بيان اينکه هر ساله افزايش جمعيت ملخها از اسفند شروع مي‌شود، گفت: در نيمه دوم ارديهشت عمليات مبارزه و انهدام ملخها آغاز مي‌شود.

ابطالي خاطرنشان کرد: سالانه حدود 5 تا 6 هزار هکتار از مزارع و باغات استان تحت مبارزه با ملخها است که در سال گذشته اين سطح 5 هزار و 600 هکتار بود.

وي با اشاره به اينکه در حال حاضر هجوم ملخها به مزارع و باغات استان کاملا مهار شده است، افزود: اين حشرات هر ساله از اسفند از کانونهاي کاملا شناسايي شده، به دشتهاي آلوده كه عمدتاً مزارع هستند، حمله مي‌کنند.

معاون بهبود توليدات گياهي جهاد کشاورزي مازندران همچنين گفت: يکي از آفات ديگر که به مزارع و باغات استان حمله مي‌کنند، موشها هستند که در اواخر تابستان و پاييز سال جاري جمعيت اين حيوانات افزايش يافت.

ابطالي با بيان اينکه عمدتاً سطح مبارزه با موشها در مازندران مناطق کوهستاني بوده است، ادامه داد: با سموم تامين شده از سوي دولت عمليات مبارزه با موشها توسط کشاورزان انجام مي‌شود.

وي اظهار داشت: در سال جاري 12هکتار از اراضي مازندران با سموم تامين شده از سوي دولت تحت مبارزه با موشها بوده که نسبت به سال گذشته 2هزار هکتار افزايش يافته است.

معاون بهبود توليدات گياهي جهاد کشاورزي مازندران يادآور شد: افزايش تعداد موشها در سال جاري به دليل خشکسالي و طولاني بودن دوره زاد و ولد اين حيوان بوده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها