عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ادعاي يك مقام سابق ليبي درباره امام موسي صدر

ادعاي يك مقام سابق ليبي درباره امام موسي صدر
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:06 ب.ظ

در حالي كه بعد از اتفاقات اخير ليبي خانواده امام موسي صدر بر زنده بودن وي تصريح دارند، يكي از اعضاي شوراي سابق رهبري انقلاب ليبي مدعي شد امام موسي صدر در سال 1978 به شهادت رسيده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، عبدالمنعم الهوني در گفت‌وگو با روزنامه الحيات چاپ لندن مدعي شد: امام موسي صدر از شيعيان لبناني طي سفر مشهورش به ليبي در سال 1978 كشته و در همان سال دفن شده است.

الهوني كه متحد اصلي معمر القذافي رهبر ليبي در جنبش"فاتح سپتامبر 1969" است در اين مصاحبه ادعا كرد امام موسي صدر در اين سفر كشته شده و در منطقه سبها در جنوب ليبي دفن شده است.

وي گفت كه نجم الدين اليازجي، خلبان هواپيماي خصوصي قذافي كه مسئوليت انتقال جسد امام صدر را براي تدفين در منطقه سبها بر عهده داشته بعد از مدت كوتاهي از انجام اين ماموريت به دست عوامل ليبيايي كشته شده تا داستان كشته شدن امام صدر بروز نكند.

در همين حال روزنامه‌ي لبناني السفير نوشت، الهوني كه مسووليت‌هاي را سابقا در وزارتخانه‌هاي خارجه، كشور و سازمان اطلاعات ليبي برعهده داشت بعد از گذشت سال‌ها از برعهده گرفتن قدرت در ليبي از سوي قذافي، در اعتراض به سياست‌هاي وي به جمع معارضان پيوست اما بعد از آن به طرابلس بازگشت و با قذافي مصالحه كرد و به عنوان نماينده ليبي در اتحاديه عرب مشغول شد ولي بعد از آن جمعه گذشته در اعتراض به كشتارهايي كه در ليبي عليه تظاهركنندگان انجام شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران در قاهره از سمت خود استعفا كرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها