عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرماندار زابل: راه‌اندازي منطقه ويژه اقتصادي گام مهمي در زمينه رفع بيکاري در منطقه است

فرماندار زابل: راه‌اندازي منطقه ويژه اقتصادي گام مهمي در زمينه رفع بيکاري در منطقه است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:08 ب.ظ

فرماندار زابل گفت: تسريع در راه‌اندازي منطقه ويژه اقتصادي گام مهمي در راستاي ايجاد اشتغال و رفع بيکاري در منطقه سيستان است.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه سيستان وبلوچستان، حسين کيخا افزود: به منظور پيشرفت پروژه و کسب سود از سوي شرکت، روند اجراي طرح ساخت شهر جديد رامشار تسريع يافت و تاکنون از سهميه 2 هزار واحدي مسکن مهر زابل ساخت يک هزار واحد آن آغاز شده است و به دنبال کسب مجوز براي ساخت بقيه واحدها هستيم.

 

وي ادامه داد: مهمترين ويژگي مسکن مهر اين است که نيمي از واحدهاي مسکوني در اين منطقه به صورت ويلايي ساخته مي‌شود؛ زيرا اين نوع از ساخت و سازها با فرهنگ و آداب و رسوم مردم منطقه هماهنگي بيشتري دارد.

 

وي ادامه داد: هزار واحد ديگر از سهميه مسکن مهر زابل به صورت آپارتماني از سوي وزارت دفاع احداث خواهد شد.

 

فرماندار زابل بيان کرد: با توجه به اينکه تضمين خريد از انبوه‌سازان حذف شده است، 500 خانوار از سوي انبوه‌سازان به اين منطقه منتقل مي‌شوند.

 

وي گفت: همچنين اقدامات مربوط به ثبت‌نام 470 نفر از متقاضيان انجام شده که از اين تعداد، 140 نفر وجه لازم را واريز و مابقي، فرم دريافت کرده‌اند.

 

کيخا افزود: سهميه درنظر گرفته شده براي وزارت دفاع به دليل انتقال افراد به رامشار، 500 واحد است، ضمن آن که 60 تا 70 نفر از متقاضيان مسکن مهر زابل انصراف داده‌اند.

 

وي با اشاره به اينکه در سال 93 بر اساس پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته 30 هزار نفر در اين منطقه ساکن مي‌شوند، تصريح کرد: اميدواريم تا سال 93 بتوانيم شرايط مساعدي براي اسکان 15 هزار نفر از جمعيت پيش‌بيني شده را در اين منطقه فراهم کنيم.

 

فرماندار زابل بيان کرد: عدم تکميل زيرساخت‌ها و اطلاع‌رساني دقيق به مردم از جمله عواملي بوده که مانع جذب مردم به شهر رامشار شده است.

 

وي خاطرنشان کرد: منطقه ويژه اقتصادي شامل 10 هزار و 50 هکتار ارضي است که يک هزار هکتار آن در رامشار و 50 هکتار آن در ميلک قرار گرفته است تا بتوانيم با تجار افغاني و خارجي به سهولت مبادله کنيم.

 

کيخا با بيان اينکه ايجاد منطقه ويژه اقتصادي 14 هزار فرصت شغلي در منطقه ايجاد مي‌کند، گفت: منطقه ويژه اقتصادي رامشار در کنار طرح توسعه محور شرق و با در نظر گرفتن بازار افغانستان به شدت نيازمند انرژي ايران هستند و بر اين اساس به سهولت مي‌توانيم به توليد کننده و صادرکننده انرژي پاک تبديل شويم.

 

وي ادامه داد: به خاطر داشته باشيم که پاکستاني‌ها با فعال کردن بندر گواتر به دنبال اين هستند که زودتر از ما از طريق بندر چمن وارد کشور افغانستان شده و از آنجا به بازار آسياي ميانه رخنه کنند.

 

کيخا افزود: ايجاد شعبه بين‌المللي دانشگاه زابل، ايجاد دانشگاه پيام‌نور و تعاوني‌هاي دانش بنيان از ديگر برنامه‌هاي مدنظر است و از مهرسال آينده براي دانشگاه بين‌المللي دانشجو جذب مي‌کنيم.

 

فرماندار زابل بيان کرد: استفاده از جاذبه هاي گردشگري از ديگر اقدامات در دست اجراست که بايد با پشتيباني از آثار باستاني منطقه در راستاي توسعه صنعت گردشگري گام برداريم.

 

وي تصريح کرد: منطقه ويژه اقتصادي رامشار بايد بتواند از لحاظ اقتصادي، فرهنگي، صنعتي، آموزشي، علمي و ديني منطقه را پوشش دهد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها