عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

- سفر اولين مسئول صهيونيستي به مصر پس از سقوط مبارك

- سفر اولين مسئول صهيونيستي به مصر پس از سقوط مبارك
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:09 ب.ظ

نخست وزير رژيم صهيونيستي در واكنش به تحولات جهان عرب اظهار داشت:‌ دموكراسي براي امنيت و صلح امري ضروري و جدي است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي در خصوص تحولات اخير جهان عرب اظهار داشت: هرچه اصول دموكراسي محكمتر باشد اصول صلح نيز محكمتر خواهد بود.

نخست وزير رژيم صهيونيستي تاكيد كرد: ما نمي‌خواهيم شاهد رهبراني ديكتاتور باشيم كه حقوق بشر را لگدمال مي‌كنند بلكه خواهان شكوفايي در جهان عرب هستيم.

نتانياهو افزود: ‌دموكراسي يكي از مسائل ضروري جهت ايجاد امنيت و صلح است بنابراين بايد از طرفداران دموكراسي در جهان عرب حمايت كنيم.

از سوي ديگر شائول موفاز‌، رئيس كميته سياست خارجي و امنيت پارلمان رژيم صهيونيستي (كنست) با انتقاد از سياست اين رژيم در قبال تحولات اخير منطقه اظهار كرد: دولت نتانياهو در قبال زلزله‌اي كه خاورميانه شاهد آن است، سياست عدم توجه را در پيش گرفته است.

موفاز در گفت‌وگو با راديو رژيم صهيونيست تصريح كرد:‌ خاورميانه يك زلزله و تحول تاريخي را شاهد است اما دولت اسرائيل سياست كبك را در پيش گرفته و سر خود را در برف پنهان كرده و هيچ اقدامي را انجام نمي‌دهد.

رئيس كميته سياست خارجي و امنيت پارلمان رژيم صهيونيستي با هشدار نسبت به گذر زمان اظهار كرد: دولت نتانياهو با هر بهانه‌اي به دنبال عدم پيشبرد روند صلح با فلسطيني‌ها و سوري‌ها است‌. اگر من جاي نتانياهو بودم طي دو سال گذشته دست بسته نمي‌ماندم.

وي با اشاره به تحولات اخير ليبي تصريح كرد:‌ دوران زمامداري معمر قذافي رهبر ليبي به زودي به پايان مي‌رسد‌. در مورد مصر نيز بايد بگويم كه ارتش با مسئوليت‌پذيري كامل با مساله برخورد كرد و اينكه شوراي عالي نيروهاي مسلح اين كشور داراي ثبات است.

از سوي ديگر شيمون پرز، رئيس رژيم صهيونيستي با اشاره به تحولات اخير در برخي كشورهاي عربي اظهار كرد:‌ تظاهرات مردم جهت سرنگوني نظام‌هاي حاكم در تعدادي از كشورهاي عربي فرصت ايجاد صلح در منطقه را فراهم مي‌كند.

پرز در سخناني در برابر پارلمان اسپانيا با تاكيد بر اينكه رژيم صهيونيستي از انقلاب‌هاي خواهان دموكراسي در جهان عرب خوشحال است، تصريح كرد: مهمترين ضمانت براي صلح در منطقه وجود نظام‌هاي دموكرات در كشورهاي همسايه اسرائيل است.

رئيس رژيم صهيونيستي از تشكيلات خودگردان فلسطين خواست كه هرچه زودتر به ميز مذاكرات بازگردد و افزود:‌ اكنون بهترين زمان براي از سرگيري مذاكرات ميان فلسطيني‌ها و اسرائيلي‌هاست.

وي فناوري‌هاي نوين ارتباطات را عامل اصلي انقلاب‌هاي مردم در كشورهاي عربي دانست و اظهار كرد: فناوري‌هاي نوين ارتباطات، چشم جوانان در كشورهاي عربي را باز كرد و به آنها اين فرصت را داد كه وضعيت خود را با جوانان ساير كشورها مقايسه كنند.

از سوي ديگر روزنامه عبري معاريو‌ به نقل از يووال اشتينيتز،‌ وزير دارايي رژيم صهيونيستي گزارش داد كه دولت اين رژيم تصميم گرفته كه در قبال انقلاب‌هاي كشورهاي عربي سكوت اختيار كند.

اشتينيتز با بيان اينكه تحولات اخير جهان عرب را با احتياط و نگراني دنبال مي‌كند، اظهار كرد:‌ نتانياهو سياست خويشتنداري را در پيش گرفته و مي‌خواهد واكنش‌هاي اسرائيل جنجال‌آفرين نباشد.

وزير دارايي رژيم صهيونيستي با بيان اينكه اين رژيم نبايد در وضعيت نامناسب عصبي قرار گيرد‌، تصريح كرد:‌ اسرائيل بايد تحولات جاري را دنبال كند و خود را براي هر سناريويي آماده كند.

اين در حالي است كه روز سه‌شنبه فرستاده رژيم صهيونيستي جهت ديداري كوتاه مدت وارد مصر شد.

اين اولين سفر يك مسئول رژيم صهيونيستي به مصر از هنگام آغاز انقلاب اين كشور در 25 ژانويه است.

منابع مسئول در فرودگاه قاهره هويت اين مسئول رژيم صهيونيستي را فاش نكردند اما اعلام كردند كه وي طي اين سفر با برخي مسئولان مصري مذاكراتي خواهد داشت كه طي آن آخرين تحولات منطقه و موضع مصر در مورد برخي مسائل دو جانبه را بررسي خواهند كرد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها