عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حورا صدر: مجامع بين‌المللي ‌٣٠ سال است به خواب رفته‌اند

حورا صدر: مجامع بين‌المللي ‌٣٠ سال است به خواب رفته‌اند
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:09 ب.ظ

حورا صدر، فرزند امام موسي صدر با اشاره به تحولات اخير ليبي و پيگيري سرنوشت امام موسي صدر تاكيد كرد: شرايط امروز به گونه‌اي است كه اقدام متفاوتي را نسبت به آنچه در گذشته بوده است مي‌طلبد. شرايط نسبت به گذشته تغيير كرده است درخواست‌ها، انتظارات و توقعات ما از دولت نسبت به آنچه پيش از اين بود، بسيار متفاوت است.

به گزارش خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، سيدحورا صدر، فرزند امام موسي صدر صبح امروز در مصاحبه‌اي مطبوعاتي در جمع خبرنگاران خاطرنشان كرد: به هر حال در شرايط حساسي به سرمي‌بريم. همه انتظار زيادي كشيده‌ايم و همچنان در اين ايام روزهاي سختي مي‌گذرانيم. 32 بلكه 33 سال است كه ما از غيبت امام موسي صدر رنج مي‌بريم.

وي افزود: 33 سال است كه امام موسي صدر از اينكه از صحنه فعاليت‌هاي خود در جهان اسلام و به دوش كشيدن مسووليت‌هاي رهبري خود دور است رنج مي‌برد. البته رنج ما كجا و رنج او كجا؟

صدر ادامه داد: 33 است كه امام در رنج است و از شرايط او هيچ اطلاعي نداريم. 33 سال است كه ما در بي‌خبري هستيم. 33 سال است كه حسرت مي‌خوريم و هر روز بر بار افسوس‌مان افزوده مي‌شود كه اگر امام موسي صدر از لبنان ربوده نمي‌شد لبنان امروز و امروز خاورميانه به گونه‌اي ديگر بود. 33 سال است كه امام و دو همراهشان در زندان‌هاي قذافي اسيرند.

وي خاطرنشان كرد: قذافي به شهادت تاريخ و دادگاه‌هاي لبنان، ايتاليا و اطلاعات منابع مختلف اطلاعاتي و امنيتي و از همه مهمتر به قضاوت وجدان‌هاي بيدار و آگاه جهان مسوول مستقيم ربودن امام موسي صدر است و آزادي و آزادگان، حقيقت و حق‌جويان را از حضور امام عقل وحقيقت محروم كرده است.

صدر تصريح كرد: مستندات و احكام قضايي موجود در پرونده قضايي ربودن امام صدر نشان مي‌دهد كه قذافي چگونه ربودن امام را طراحي كرده است، براي تبرئه خود چه سناريوهايي را ساخته و پرداخته است چگونه اسناد و مدارك دروغي جعل كرده و چگونه شاهدان دروغي ساخته است. همه اسناد نشان مي‌دهد چگونه قذاقي همواره در تحريف حقيقت و انحراف افكار عمومي كوشيده است.

فرزند امام موسي صدر تصريح كرد: نقطه عطف 30 سال ربودن امام موسي صدر در سال 2002 و در روز به اصطلاح ملي ليبي است كه قذافي در سخنراني خود به ربودن امام در ليبي اعتراف كرد و بر همه جعليات و سناريوهاي پيشين دستگاه حكومت ليبي خط بطلان كشيد.

وي ادامه داد: افسوس كه برخي از محافظه‌كاري‌ها، تنبلي‌ها و بي‌مسووليتي‌هاي برخي حكام اجازه نمي‌داد تا پيش از اعتراف قذافي به نداي استمداد خانواده امام و شيعيان لبنان پاسخ مثبت دهند.

صدر در عين حال تاكيد كرد: امروز دومينوي منطقه و شرايط جهان اسلام در حال دگرگون شدن است و مردم مظلوم و مجاهد ليبي به فرياد آمده‌اند و اخبار آن را مي‌بينيم و مي‌شنويم. هرچند كه ماهيت وحشيانه قذافي در اين سال‌ها تدريجا روشن شده اما حوادث چند روز اخير ليبي پرده‌هاي بسياري از چهره او برداشته است. جاي تاسف است كه بگوييم چند روزي است كه برخي ناگزير به حقانيت و هشدارهاي ما اعتراف مي‌كنند.

وي با بيان اين‌كه جنايت‌هايي كه امروز در ليبي اتفاق مي‌افتد بي‌سابقه است، خاطرنشان كرد: همانگونه كه ماجراي ربودن امام موسي صدر در تاريخ مناسبات سياسي جهان بي‌سابقه است خانواده و شيعيان امام در لبنان اولين مجروحان وحشي‌گري‌هاي قذافي هستند. امروز در خدمت شما هستم تا درباره سوال‌هاي بي‌شماري كه علاقمندان به امام موسي صدر در ايران، لبنان و عراق داند و همبستگي و همدلي‌ها و نگراني‌هاي مردم گفت‌وگو كنيم.

صدر تصريح كرد: امروز همه ما پيگير و مراقب وضعيت ليبي هستيم و بسيار اميدوار به بازگشت عزيزانمان امام موسي صدر و شيخ يعقوب و عباس بدرالدين.

وي ابراز اميدواري كرد كه اين سه نفر به زودي به جمع خانواده‌هايشان و مردم بپيوندند و گفت روز به روز ساعت به ساعت اميدهايمان بيشتر مي‌شود و انشاءالله آرزويمان زودتر تحقق مي‌پذيرد.

صدر گفت: شرايط، شرايط حساسي است. اطلاعات درست و نادرست و آرزوها و دشمني‌هاي بسياري در كار است ما هم با دقت و از جهات گوناگون اخبار را پيگيري مي‌كنيم اما بايد هوشيار باشيم بازي نخوريم و اجازه ندهيم مانند 33 سال گذشته ديگران بازي بخورند.

وي تاكيد كرد: بايد درست عمل كنيم. آنچه مهم است اخبار رسانه‌ها و تاييدات گوناگون اخير مبني بر حيات امام و زنداني بودن ايشان و دو همراهشان در ليبي است. واقعيتي كه 33 سال است فرياد مي‌زنيم كه امام موسي صدر در زندان‌هاي قذافي است اما انگار بايد صدها تن ليبيايي قرباني مي‌شدند تا برخي باور كنند. 33 سال است كه حيات و آزادي امام موسي صدر را فرياد مي‌زنيم اما كو گوش شنوا.

فرزند امام موسي صدر اضافه كرد: 33 سال است كه فرياد مي‌زنيم تا اين مرد بزرگ را، اين شخصيت تاريخ‌ساز را كه ايراني هم هست از بند قذافي آزاد كنيد و از پشت ميله‌ها رهايش نماييد اما گويي اهالي سياست خواب بودند شايد هم هنوز خوابند و شايد به كمك رسانه‌ها از خواب بيدار شوند.

صدر يادآور شد: امام موسي صدر زنده است و همه اخبار و اطلاعات رسيده حيات پربركت او را ثابت مي‌كند و همه دلايل عقلي و شرعي و عرفي زنداني بودن وي را در ليبي تاكيد مي‌كند. اما به ما مي‌گفتند شما عاطفي برخورد مي‌كنيد.

وي اضافه كرد: شرايط احساسي است اميدمان روز به روز بيشتر مي‌شود. اميدواريم كه دوستان طوري عمل كنند كه هر چه زودتر شاهد آزادي اين سه عزيز و بازگشتشان به لبنان باشيم.

وي گفت: دعا مي‌كنيم و با دعاي آيت‌الله سيستاني همراه مي‌شويم كه گفتند همه مسلمانان دست به دعا شوند كه چشم ما به جمال امام موسي صدر در نزديكي نزديك روشن شود.

صدر در ادامه در پاسخ به پرسشي در خصوص اقدامات انجام شده در مورد پيگيري وضعيت امام موسي صدر پس از اتفاقات اخير در ليبي گفت: اتفاقاتي كه در ليبي مي‌افتد لحظه به لحظه است اخباري منتشر مي‌شود و بلافاصله تكذيب مي‌شود شرايط بسيار حساس است فقط اميدواريم و بايد صدايمان را به دوستاني كه در ليبي هستند و انقلابيوني كه فعاليت مي‌كنند برسانيم و بگوييم طوري عمل كنند كه انشاءالله رفتارشان حافظ جان امام موسي صدر باشد و اميدواريم بتوانيم هرچه زودتر ايشان را در جمع دوست‌دارانشان ببينيم.

وي همچنين در خصوص پيگيري از طريق مجامع بين‌المللي گفت: مجامع بين‌المللي 30 سال است به خواب رفته‌اند و در اين مورد هيچ كاري نكرده‌اند به هرحال اميدواريم و انشاءالله بهترين راه را به كسي كه بايد انجام دهد پيشنهاد مي‌كنيم. و اميدواريم كه بهترين راه گزينش شود.

به گزارش ايسنا، فرزند امام موسي صدر در پاسخ به پرسش ديگري در مورد اقدامات انجام شده سياسي و حقوقي از طريق مسوولان گفت: كارهايي در تماس با مسوولان انجام شده و همچنان پيگير هستيم تا به نتيجه برسد.

وي همچنين در مورد تاثير آزادي وي بر تحركات اخير در خاورميانه گفت: حضور وي حتما بسيار موثر است. همواره در طول اين 32 سال هر اتفاقي مي‌افتاد مي‌گفتيم اگر امام موسي صدر در صحنه حاضر بود چه اتفاقي ممكن بود بيفتد و چگونه عمل مي‌شد تا مانع بسياري از حق‌كشي‌ها شوند و ملت‌شان را رهبري مي‌كرند. به سوي اعتلا و بزرگي. به هرحال حضور ايشان حتما بسيار موثر است و با توجه به شناختي كه از شخصيت، رفتار و ارتباطاتشان داريم حتما حضور‌شان در همه تحولات موثر خواهد بود.

صدر گفت: انشاءالله دادگاه قذافي برگزار خواهد شد و همه اقدامات لازم براي اين دادگاه انجام شده است و مساله امام موسي صدر در بالاترين سطح دادگاه‌هاي لبنان در حال بررسي است.

فرزند امام موسي صدر همچنين گفت كه مردم لبنان شيريني‌هايي خريده‌اند تا با آزادي وي به استقبالش بروند و جشن بگيرند و شيريني‌ها را بين مردم توزيع كنند.

وي گفت كه در صورتي كه پدرش از زندان‌هاي ليبي آزاد شود 82 سال سن خواهد داشت.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها