عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

در نمايشگاه نرم افزارهاي قرآني؛ نرم افزار روزشمار تشيع ويژه تلفن همراه توليد شد

در نمايشگاه نرم افزارهاي قرآني؛ نرم افزار روزشمار تشيع ويژه تلفن همراه توليد شد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:11 ب.ظ

مديرعامل شرکت پيشگامان موج تلفن همراه از شهر مشهد از توليد نرم افزار روزشمار تشيع ويژه تلفن همراه توسط اين شرکت خبر داد.

به گزارش خبرگزاري ايسنا منطقه قم، به نقل ازستاد خبري نخستين جشنواره بين‌المللي نرم افزارهاي قرآني در استان قم، محمدعلي تهرانچي، گفت: اين نرم افزار امکان تنظيم و پخش اذان در اوقات شرعي را از گوشي موبايل را دارد که براي نخستين بار در کشور توليد و عرضه شده است.

وي ارائه ديگر نرم افزار‌هاي قرآني ويژه تلفن همراه را از ديگر توليدات اين موسسه ذکر کرد که در اين نمايشگاه عرضه شده است که شامل شش ترتيل با صداي قاريان برجسته، ترجمه گويا، 28 ترجمه فارسي، 22 ترجمه در 12 زبان زنده دنيا و هشت عنوان تفسير فارسي است.

وي ارائه متون قرآني با رسم الخطي مشابه با عثمان طه، ارائه يک لغتنامه تي 9 از الفاظ قرآني، جستجو در بين ترجمه و تفسير، تنظيم تکرار قرائت آيات، ارسال ذخيره سازي متون انتخابي از طريق پيامک و ايميل، نشانه گذاري آيه مورد نظر در متن آيه مورد نظر در متن قرآن، ترجمه و تفسير و امکان استخاره از ديگر امکانات اين نرم افزار ذکر کرد.

تهرانچي خاطرنشان کرد: قابل اجرا در گوشي‌هاي با صفحه لمسي، نصب بر روي اکثر گوشي‌هايي چون نوکيا، سوني اريکسون و سامسونگ، نصب بر روي سه گوشي به دفعات نامحدود و امکان افزايش اعتبار براي نصب بر روي گوشي‌هاي بيشتر از ديگر امکانات اين نرم افزار است.

تهرانچي اظهار داشت: اين نرم افزار قابليت بروزرساني محتويات و امکانات آن را دارد که در سومين جشنواره رسانه‌هاي ديجيتال به عنوان اثر برگزيده معرفي شده است.

وي از ارائه نرم افزار قرآني ويژه تلفن همراه در نمايشگاه بين‌المللي نرم افزارهاي قرآني خبر داد و گفت: اين نرم افزار عنوان دوم از نمايشگاه نرم افزارهاي مذهبي را به دست آورد.

وي يادآور شد: نرم افزار پرسمان از ديگر نرم افزارهاي اين موسسه است که سه هزار و 800 پرسش و پاسخ براي 13 گروه سني مختلف در آن ارائه شده است.

تهرانچي اضافه کرد: اطلاعات ارائه شده در اين نرم افزار متشکل از قرآن، حديث، احکام، کلام، دين پژوهي، تربيتي و مشاوره‌هاي اجتماعي، فرهنگي و اطلاعات عمومي و حقوقي است.

وي قابليت جستجو و گروه بندي سوالات را از جمله امکانات اين نرم افزار قرآني ارائه شده در اين نمايشگاه تخصصي عنوان کرد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها