عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

امضاي تفاهم‌نامه‌ ميان شركت ارتباطات سيار و دفتر توسعه‌ي فن‌آوري وزارت بازرگاني

امضاي تفاهم‌نامه‌ ميان شركت ارتباطات سيار و دفتر توسعه‌ي فن‌آوري وزارت بازرگاني
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:12 ب.ظ

تفاهم‌نامه طرح زيرساخت ارتباطي GPRS بخش بازرگاني كشور در راستاي توسعه بازرگاني نوين بر پايه‌ي آمايش تجاري كشور امضا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، قائم مقام مدير عامل شركت ارتباطات سيار ايران در جلسه امضاي تفاهم‌نامه با دفتر توسعه‌ي فن‌آوري وزارت بازرگاني با بيان اينكه شبكه ارتباطات سيار در ابتدا بيش‌تر براي كاربرد مكالمات بوده است گفت: اكنون اين شبكه كاربردهاي متنوع ديگري پيدا كرده و خود را به مرزهاي جديدي رسانده است و وجود اين تكنولوژي در كشور نويد بخش ايفاي نقش بهتر ICT و خدمات تلفن همراه در GDP كشور است.

نيكو‌فر با اشاره به اينكه در برنامه پنجم شاخص‌هاي رشد قابل ملاحظه‌اي در نظر گرفته شده است اظهار كرد: اكنون همراه اول پوشش صد درصدي دارد و از لحاظ جمعيتي تمام شهرها و بيش از 8 هزار كيلومتر جاده‌ها را تحت پوشش قرار داده است.

وي افزود: سيم‌كارت همراه اول 65 درصد سهم بازار را در دست دارد و سهم قالب را شكل مي‌دهد، درباره شبكه‌ي ديتا نيز تمام استان‌ها و شهرهاي اصلي تحت پوشش قرار گرفته‌اند و تا شهريورماه سال ديگر، پوشش شبكه GPRS كامل مي‌شود.

در اين مراسم تفاهم نامه ميان شركت ارتباطات سيار و دفتر توسعه فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات وزارت بازرگاني به امضا رسيد.

در اين تفاهم‌نامه شركت ارتباطات سيار ايران به‌عنوان معتمد وزارتخانه براي ذي‌نفعان متقاضي دسترسي به شبكه بزرگ ارتباطي بخش بازرگاني كشور و ارائه طريق به واحدهاي مربوطه و برگزاري جلسات براي استفاده از بسترهاي ارتباطي شركت است و 5 سال شمسي براي اجراي تفاهم‌نامه زمان در نظر گرفته شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها