مازيار حسيني: بزرگراه صدر 2 طبقه مي‌شود

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

مازيار حسيني: بزرگراه صدر 2 طبقه مي‌شود

معاون فني و عمراني شهرداري تهران اظهار كرد: سال آينده، سال افتتاح‌هاي بزرگ شهر تهران خواهد بود.

به گزارش خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مازيار حسيني روز چهارشنبه در نشست خبري با تشريح پروژه‌هاي انجام يافته معاونت فني و عمراني در سال 89 و همچنين پروژه‌هاي در دست احداث سال آينده، افزود: تهران شهري زنده است كه در 24 ساعت شبانه روز عبور و مرور دارد.

وي با اشاره به احياي شوراي عالي فني، ادامه داد: تدوين نظام اجرايي و فني از ديگر اقداماتي است كه تاثيرات بسيار مثبتي در روند پروژه‌ها دارد، در اين راستا هر چند نظام اجرايي و فني براي كشور بيش از اين وجود داشت، اما آنچه در شهرها رخ مي‌دهد و پروژه‌هاي كه انجام مي‌شود، متفاوت از پروژه‌هاي برون شهري است .

وي سال جاري را سال خوبي از لحاظ احداث پروژه‌هاي عمراني شهرداري تهران عنوان و تصريح كرد: بيش از 90 درصد اهداف مورد نظر محقق شده و اين آمار بدون اغراق اعلام مي‌شود.

افزايش230 درصدي احداث بزرگراه‌هاي تهران در سال جاري

به گزارش ايسنا، معاون فني و عمراني شهرداري تهران، اظهار كرد: سال88 ميزان بزرگراه‌هاي تهران 18 كيلومتر بوده كه اين رقم در سال جاري به 42 كيلومتر رسيده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته230 درصد رشد داشته است، اين در حالي است كه پيش‌بيني‌ مي‌شد، امسال بتوانيم 30 كيلومتر بزرگراه احداث كنيم.

وي به احداث 18 دستگاه پل در سال جاري اشاره كرد و گفت: فاز اول برج ميلاد نيز كه شامل رستوران‌ها، فضاهاي تفريحي، لابي و بخش تجاري آن بود، به بهره‌برداري رسيد.

حسيني در ادامه به نصب آنتن‌هاي مخابراتي و آنتن‌هاي صدا و سيما در برج ميلاد اشاره و اظهار كرد: دستگاه‌هاي كه نصب شده آلماني بوده و نصاب آن نيز بايد به تاييد مي‌رسيد كه اين امر نيز محقق شده است.

وي از اخذ مجوز شركت مهندسي و بهره‌برداري و نگهداشت از شهردار تهران خبر داد و خاطر نشان كرد: بر اين اساس تغييرات ساختاري در پروژه‌ها صورت مي‌گيرد كه اين به معناي افزايش نيرو نيست، ‌بلكه با توجه به كوچك شدن بدنه شهرداري ماموريت اين حوزه نيز تغيير يافته است.

اتمام مطالعات و آسيب پذيري لرزه‌اي 110 پل اصلي شهر تهران

به گزارش ايسنا، معاون فني و عمراني شهرداري تهران ، در ادامه با تاكيد بر اين كه بحث زلزله در تهران بسيار جدي است، تاكيد كرد: پل‌ها نقش مهمي در زمان حوادث ايفا مي‌كنند، لذا بر اين اساس حدود 110 پل از 178 پل اصلي شهر تهران كه عموما از پل‌هاي قديمي و با عمر هشت تا 10 سال بودند، مورد مطالعه ارزيابي لرزه‌اي قرار گرفتند و براي آن‌ها شناسنامه فني تهيه شد،‌ بر اين اساس برخي نياز به بازسازي دارند كه در دستور كار قرار گرفته‌اند.

وي اظهار كرد: پل شيخ فضل الله - محمدعلي جناح ـ از بزرگراه‌هاي اصلي است كه عمده ترافيك شهري را نيز بر دوش دارد و جزو پل‌هايي است كه قابليت مقاوم سازي نداشت، لذا پس از انجام مطالعات علمي و فني در حال طراحي اين پل در سه سطح هستيم كه به زودي با تكنيك‌هاي جديد احداث خواهد شد كه علاوه بر زيبايي و رفع مديريت‌هاي ترافيكي دسترسي به آن نيز آسان خواهد كرد.

ارتعاشاتي كه از پل «كريمخان» به گوش مي‌رسد، نشان دهنده سالم بودن پل است

طرح «استقبال از بهار» تا پايان ارديبهشت ماه سال آتي ادامه دارد

حسيني همچنين با اشاره به پل «كريمخان» نيز عنوان كرد: اين پل از پل‌هاي فلزي شهر تهران محسوب مي‌شود كه با عنوان پل «بلژيكي» معروف هستند و در دست تقويت و مقاوم سازي است و ارتعاشاتي كه از آن به گوش مي‌رسد، نشان دهنده سالم بودن پل است.

به گزارش ايسنا، وي با اشاره به برنامه‌هاي ديگر معاونت عمراني شهرداري تهران در آستانه سال نو به طرح «استقبال از بهار» اشاره كرد و يادآور شد: در اين طرح سه محور اساسي از جمله همت، از بزرگراه امام علي (ع) تا آزادگان، امتداد بزرگراه نواب از حق شناس تا بهشت زهرا (س) و بزرگراه آزادگان ـ بسيج ـ تقاطع شهيد كاظمي بازسازي خواهد شد و روكش و آسفالت و زيباسازي بصري، فضاي سبز، گاردريل، اصلاح هندسي، علائم تابلوها آن در دستور كار قرار گرفت كه بيش از يكصد كيلومتر است.

به گفته معاون فني و عمراني شهرداري تهران، طرح «استقبال از بهار» از اول اسفند ماه آغاز شده و تا پايان ارديبهشت ماه ادامه خواهد داشت، البته با توجه به كيفيت كار و ايام بارندگي ممكن است، برخي از پروژه‌ها بيش از ارديبهشت ماه نيز به طول بيانجامد.

 «آزادگان» پر ترافيك‌ترين بزرگراه شهري كشور

شهرداري 50 درصد دكل‌هاي تير برق بزرگراه آزادگان را جاسازي كرده است

وي با بيان اين كه بزرگراه آزادگان مشكلات زيادي دارد كه عمده مشكل آن مربوط به بخش روشنايي است، اضافه كرد: اين بزرگراه هم بار ترافيكي سنگين ترانزيتي و هم ترافيك شهري را تقبل مي‌كند، لذا مي‌توان گفت پر ترافيك‌ترين بزرگراه شهري كشور است.

حسيني ادامه داد: البته مشكل ديگر آن بحث زير سازي و كيفيت آن است، چرا كه نشست‌ها و ترك‌هاي زيادي دارد، اما با توجه به اين كه اين بزرگراه همواره اشباع است، بهسازي آن با مشكل مواجه شده است.

وي بيان كرد: براي بازسازي اين بزرگراه مقرر شده بود در ابتدا باند كندروها، سپس تندروها بازسازي شوند كه ترافيك سنگين آن اجازه نداد، لذا مقرر شده در حدفاصل بزرگراه فتح ـ شهيد كاظمي ابتدا تندروها و سپس كندروها بازسازي شوند. همچنين در خصوص روشنايي اين بزرگراه نيز شهرداري 50 درصد كارها را از جمله دكل‌هاي تير برق را جاسازي كرده و روشن كردن آن نيز بر عهده سازمان برق خواهد بود.

به گزارش ايسنا، معاون فني و عمراني شهرداري تهران در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به پروژه‌هاي صورت گرفته در معاونت عمراني شهرداري تهران در سال جاري، پل كابلي جواديه، بازسازي بزرگراه شهيد بابايي، شهيد باكري، زيرگذر الغدير، پل شيخ صفي، پل تيرانداز، دور برگردان غيرهمسطح يادگار امام (ره)، زيرگذر بهشت زهرا (س)، بزرگراه شهيد صياد شيرازي، پل تقاطع بزرگراه حكيم ـ آزادگان، بزرگراه همت و غيره را از جمله اين پروژه‌ها عنوان كرد.

وي همچنين با اشاره به پروژه‌هاي در دست احداث معاونت فني و عمراني در سال 90 نيز خاطر نشان كرد: سال آينده احداث تونل نيايش، افزايش ظرفيت بزرگراه صدر، بزرگراه شهيد زين الدين، بزرگراه شهيد همت غرب، بزرگراه يادگار امام (ره)، مجموعه پل‌هاي كاروانسرا سنگي، پل كابلي دسترسي غربي برج ميلاد، درياچه چيتگر، شهر آفتاب، بزرگراه آزادگان، بزرگراه امام علي (ع) (پيروزي تا محلاتي) مجموعه پل‌هاي تقاطع بزرگراه شيخ فضل الله نوري ـ محمدعلي جناح، تونل اميركبير، تونل هدايت آب‌هاي سطحي اكباتان، ده نارمك، خيابان امام خميني (ره) و غيره و در مجموع بيش از 20 پروژه مشابه ديگر را از اقدامات اين معاونت در سال آينده عنوان كرد.

پيشنهاد بودجه 1100 ميليارد توماني معاونت فني و عمراني براي سال 90

بزرگراه صدر 2 طبقه مي‌شود

حسيني يادآور شد: مجموع ارزش پروژه‌هاي عمراني كه از سال 88 تاكنون در دست احداث معاونت فني و عمراني شهرداري تهران بوده است، پنج هزار ميليارد تومان برآورد شده است و اين معاونت براي سال آينده در بودجه پيشنهاد رقم يك‌هزار و 100 ميليارد تومان را به مجلس شوراي اسلامي پيشنهاد كرده است.

به گزارش ايسنا، وي در ادامه از مراسم كلنگ زني منطقه «كهريزك» تا پايان سال جاري خبر داد و خاطر نشان كرد: سال آينده ، سال افتتاح‌هاي بزرگ شهر تهران از جمله بزرگراه شهيد همت و شهيد زين الدين خواهد بود.

معاون فني و عمراني شهرداري تهران ادامه داد: دو طبقه كردن بزرگراه صدر در دستور كار قرار گرفته است كه با استفاده از تكنولوژي جديد اين پروژه احداث خواهد شد و براي نخستين بار است كه در داخل شهر چنين پروژه بزرگي انجام مي‌شود.

وي با بيان اين كه تونل توحيد 32 ماهه احداث شد، خاطر نشان كرد: بر اساس برنامه زمان بندي، پيش بيني مي‌شود تونل نيايش 30 ماهه اما با دو برابر طول تونل توحيد در سال آينده به بهره‌برداري برسد، البته طراحي مفهومي تونل نيايش تا پايان اسفند ماه به اتمام مي‌رسد.

عمليات اجرايي فاز دوم پارك چيتگر به بخش خصوصي واگذار مي‌شود

هيچ گونه نگراني در خصوص ايمني تونل توحيد وجود ندارد

نشست‌هاي زمين در مناطق جنوب و غرب تهران به سيستم‌ اكولوژي منطقه باز مي‌گردد

حسيني با اشاره به جلب مشاركت‌هاي مردمي در پروژه‌هاي عمراني شهر نيز بيان كرد: استفاده از پتانسيل‌هاي مردمي از كارهايي است كه به صورت جدي به آن پرداخته مي‌شود، البته بايد بخش‌هاي زير بنايي توسط حاكميت صورت گيرد و فاز بعدي آن كه مربوط به بخش تفريحي و اقتصادي است، با استفاده از مشاركت‌هاي مردم و بخش خصوصي انجام شود كه درياچه چيتگر كه يكي از اين پروژه‌هاست كه فاز اول توسط شهرداري و فاز دوم توسط بخش خصوصي انجام خواهد شد.

وي همچنين در خصوص تونل «توحيد» نيز توضيح داد: بر اساس قانون، پيمانكار تونل توحيد بايد تا پايان سال، تونل توحيد را به اتمام برساند و آب ريزش تونل توحيد هم يكي از مباحث اين پروژه است كه در دستور كار قرار گرفته است، هر چند كه هيچ گونه نگراني در خصوص ايمني آن وجود ندارد و با تكنيك تزريق و زهكشي كه صورت مي‌گيرد تا ارديبهشت ماه سال آينده اين بخش نيز ساماندهي مي‌شود.

معاون فني و عمراني شهرداري تهران در خاتمه در خصوص نشست‌هاي برخي از مناطق نيز گفت: اين موارد مربوط به مناطق جنوب و غرب تهران است كه اين امر به سيستم‌ اكولوژي منطقه باز مي‌گردد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:12 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها