عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

ساماندهي شهرستانها راهكار حفاظت از اراضي ملي و منابع طبيعي است

ساماندهي شهرستانها راهكار حفاظت از اراضي ملي و منابع طبيعي است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:43 ب.ظ

كارشناس حقوقي منابع طبيعي استان يزد با بيان اينكه راهكار اساسي استان براي ساماندهي و حفاظت از اراضي ملي و منابع طبيعي، ساماندهي شهرستان‌هاست، گفت: با اين كار واگذاري‌ در بخش‌هاي مختلف صنعت، كشاورزي و ... به صورت دقيق بررسي مي‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه يزد در ميبد، علي دهقان در جلسه كميته استعداديابي ميبد، اين شهرستان را فعال‌ترين شهرستان در بحث كميته استعداديابي بيان كرد و افزود: با نظارت عاليه فرماندار ساماندهي واگذاري‌ها در ميبد انجام مي‌شود و بايد با نگاه ملي و پاسخگو بودن در برابر نسل آينده در حفظ اراضي ملي تلاش شود.

وي تصريح كرد: متاسفانه زمين‌خواري در استان به صورتي انجام مي‌گيرد كه وقتي به يك فردي 5 هكتار زمين واگذار مي‌شود، با بررسي‌ها مشخص مي‌شود كه به جاي 5 هكتار، 17 هكتار را حصاركشي كرده است كه اين تبعات خاص خودش را دارد.

وي با اشاره به تصرف و تجاوز غيرمجاز اراضي ملي گفت: راهكار اساسي استان براي ساماندهي و حفاظت از اراضي ملي و منابع طبيعي ساماندهي شهرستان‌هاست و با اين كار واگذاري‌هايي كه در بخش صنعت، كشاورزي و بخش‌هاي ديگر انجام شده، به صورت دقيق بررسي مي‌شود تا مشخص شود كه چه مساحتي واگذار شده و چقدر تجاوز و تصرف غيرمجاز صورت گرفته است.

دهقان ادامه داد: دهياري‌ها، يكي از اركان حفاظت از اراضي منابع طبيعي هستند و بايد با نظارت جدي دولت را در اين زمينه كمك كنند.

محمدرضا هدايي معاون فرماندار ميبد نيز در اين جلسه گفت: با تشكيل كميته استعداديابي بسياري از مسائل و مشكلات در فرمانداري حل شده است و آنچه امروز با آن روبرو هستيم، واگذاري‌هاي سال‌هاي قبل از سالجاري است.

دراين جلسه 10 پرونده درخواست زمين در زمينه پرورش مرغ گوشتي، توليد مواد اوليه كاشي، توليد آهك صنعتي، فولاد، احداث مجتمع پرورش اسب، گاوداري، مركز آموزش علمي و كاربردي، توسعه و انتقال لوله گاز شهرك صنعتي ميبد نيز بررسي شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها