عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

هيچ يك از مذاهب، با فرقي كه موجب تفرقه مسلمانان شود موافق نيستند

هيچ يك از مذاهب، با فرقي كه موجب تفرقه مسلمانان شود موافق نيستند
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:43 ب.ظ

رييس مركز رسيدگي به امور مساجد گفت: رسول اكرم(ص) با تكيه بر اصل اسلام، همه‌ي قوميت‌ها را زير چتر اسلام قرار دادند.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسين ابراهيمي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، تصريح كرد: با توجه به اينكه همه‌ي مسلمين در اصول اعتقادي، قبول وحدانيت خدا و نبوت نبي مكرم اسلام يكي بوده و از طرف ديگر قرآن را به عنوان كتاب آسمانيشان قبول داشته و نيز همگي با يك صدا در مراسم حج شركت كرده و به دور كعبه مي‌گردند، مي‌توان گفت كه تفاوتها در مقايسه با مسائل مشترك و كلي، كمرنگ و جزيي به نظر مي‌رسد.

وي گفت: با تكيه بر اصول بايد منابع خود را از غارت سلطه گران حفظ كرده و با اتكا بر اصول دين، فروع آن را به بعد از كوتاه كردن دست استعمارگران محول كنند، زيرا در دوراني زندگي مي‌كنيم كه جايي براي مسائل جزئي وجود ندارد.

وي آزادي مصر، تونس و ساير تحريكاتي كه بيانگر بيداري عمومي مسلمين است را از ثمرات انقلاب اسلامي دانست و ادامه داد: با توجه به حوادثي مانند توهين به مقدسات و از طرف ديگر روزهاي خوش پيش رو، مسلمانان متوجه سلطه‌ي غربي‌ها شده و براي قطع دست سلطه‌گران حركتهايي را مانند كشورهاي مصر و تونس آغاز كردند و "مجمع جهاني تقريب مذاهب" نيز همه‌ ساله اقدام به برگزاري جلسات وحدت مي‌كند.

ابراهيمي با بيان اينكه امروزه شاهد تحولاتي در جهان اسلام هستيم، گفت: اين تغييرات بيانگر بيداري مسلمين و همبستگي آنها بوده و ما بايد قدر اين اتحاد را بدانيم، زيرا در چنين شرايطي دشمنان ما نيز هوشيار شده و مي‌فهمند كه اتحاد مسلمانان به ضرر سلطه گران جهاني خواهد بود و با برنامه‌ريزي تلاش مي‌كنند از ناداني و حرص و ولع رياست خواهان سوء استفاده كنند تا همبستگي ميان مسلمانان را از ميان ببرند.

رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد تصريح كرد: مردم با حضور در نمازهاي جمعه‌ي سراسر كشور، نشان دادند كه هيچ مساله‌اي نمي‌تواند آنها را از اصول اسلام منحرف سازد و آنها همچنان وحدت و يكپارچگي خود را به نمايش مي‌گذارند.

وي در ادامه با تاكيد بر اينكه هيچ يك از مذاهب با فرقي كه موجب تفرقه مسلمانان شود موافق نيستند، گفت: شيعه و سني با وهابيت و بهائيت مخالف هستند و همه‌ي مسلمانان بايد صحنه را از وجود فرقه‌هاي الحادي خالي كنند تا توده مردم فريبشان را نخورند.

ابراهيمي عنوان كرد: پيامبر(ص) نيز با تكيه بر وحدت، سعي مي‌كردند تا عملا همبستگي را در جامعه حاكم كنند، همانطور كه با بستن عقد اخوت با اميرالمومنين(ع) دو گروه انصار و مهاجرين را نيز تشويق به بستن اين عهد ميان خود كردند و همچنين به اختلافات 40 ساله قبايل اوس و خزرج نيز پايان دادند تا اتحاد مسلمين حفظ شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها