عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

احتمال تمديد مدت ممنوعيت صادرات غله روسيه

احتمال تمديد مدت ممنوعيت صادرات غله روسيه
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:43 ب.ظ

روسيه ممكن است مدت ممنوعيت صادرات غله را كه عامل افزايش قيمت‌هاي غذاي جهاني شناخته شده، پس از پايان آن در اول ژوييه، تمديد كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ويكتور زوبكوف - معاون اول نخست وزير روسيه - پس از يك نشست كابينه به رياست ولاديمير پوتين، نخست وزير اين كشور اعلام كرد كه چنين گزينه‌اي مورد بحث قرار خواهد گرفت.

زوبكوف از افشاي جزييات بيش‌تر امتناع و هم‌زمان تاكيد كرد هيچ تصميم رسمي هنوز اتخاذ نشده است و گزينه تمديد ممنوعيت صادرات غله پس از اول ژوييه گرفته خواهد شد.

تصميم اوليه پوتين براي ممنوعيت تمامي صادرات بدنبال خشكسالي كم سابقه سال 2009، تمامي بازارهاي مواد غذايي جهان را شوكه كرد و موجب شد قيمت‌هاي غذاي جهان كه پيش از آن به دليل افزايش تقاضاي آسيايي بالا رفته بود، افزايش بيشتري پيدا كند.

ممنوعيت صادرات غله از نيمه ماه اوت به اجرا درآمد و به عنوان يكي از دلايل ناآرامي‌هاي اجتماعي و انقلاب‌هايي بيان شده كه جهان عرب را اخيرا فرا گرفته است.

مشتريان روسيه كه سومين صادركننده بزرگ گندم در جهان است شامل كشورهايي مانند مصر هستند كه بزرگ‌ترين واردكننده گندم در جهان است و نيمي از گندمش را از خارج خريداري مي‌كند.

ابتدا قرار بود ممنوعيت صادرات روسيه در پايان سال 2010 تمام شود اما دولت اين كشور تصميم گرفت محدوديت صادرات را تا نيمه سال 2011 ادامه دهد تا معلوم شود محصول جديد براي اجازه از سرگيري صادرات به خارج كافي است يا خير.

خشكسالي نابودكننده سال گذشته كه با آتش‌سوزي همراه شد، محصولات را در 28 منطقه روسيه از بين برد و موجب يك سري افزايش قيمت‌ها شد كه هزينه برخي مواد غذايي را از ماه دسامبر چندين برابر كرد.

رييس اتحاديه كشاورزي و صنعت روسيه اظهار كرد كه مطمئن است كه صادرات در اول ژوييه از سر گرفته نمي‌شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها