عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سخنگوي وزارت بازرگاني اعلام كرد: افزايش صادرات مبتني بر IT كشور طي دو سال اخير

سخنگوي وزارت بازرگاني اعلام كرد: افزايش صادرات مبتني بر IT كشور طي دو سال اخير
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:43 ب.ظ

سخنگوي وزارت بازرگاني در مراسم امضاي تفاهم‌نامه طرح زيرساخت ارتباطي GPRS بخش بازرگاني كشور با تاكيد بر توجه ويژه به زيرساخت‌هاي كشور گفت: در سند چشم‌انداز 20 ساله در نظر گرفته شده است كه جايگاه اول منطقه را كسب كنيم و براي اين كار به توجه ويژه به زيرساخت‌ها نيازمنديم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شجاعي اظهار كرد: فرآيند توليد در كشور خوب شكل مي‌گيرد اما گام‌هاي بعدي كه شامل تجاري‌سازي است به نوعي در اختيار چند كشور همسايه قرار دارد كه توجه زيادي به اين مسائل كردند.

وي با ابراز اميدواري اينكه با طرح آمايش تجاري به سمت سودهاي تجاري پيش رويم و قدرت تجاري منطقه را شكل دهيم تصريح كرد: براي اين كار بايد 4 جريان توليد و مصرف داخل، توليد خارج و مصرف داخل (واردات)، توليد داخل و مصرف خارج (صادرات) و توليد خارج و مصرف خارج (صادرات مجدد، مناطق آزاد محل‌هاي براي پردازش صادرات و صادرات مجدد مي‌شوند).

او افزود: در اين فرآيندها زيرساخت‌ها مخاطب را براي تجارت جذب مي‌كنند كه شامل زيرساخت‌هاي بازرگاني داخلي (مسير داخل كشور)، زيرساخت‌هاي بازرگاني خارجي (صادرات و واردات) و زيرساخت‌هاي غير فيزيكي مي‌شود.

شجاعي با تاكيد بر اينكه بايد كاري كنيم تا تجارت در اقصا نقاط كشور تسهيل شود، تصريح كرد: اين كار نياز به ابزار دارد؛ وزارت بازرگاني با توجه به بحث زيرساخت‌هاي IT يك معاونت را ايجاد كرده و اكنون نيز تفاهم نامه‌هايي را براي تسهيل فرآيند امضا مي‌كنند.

مدير روابط عمومي وزارت بازرگاني در ادامه با اشاره به برگزاري نمايشگاه سرمايه‌گذاري زيرساخت‌هاي كشور، اين نمايشگاه را فرصت خوبي براي جذب سرمايه‌گذاري خارجي دانست و گفت: توسعه صادرات و زيرساخت‌هاي تجاري و صادراتي مي‌تواند بر افزايش توليد و اشتغال و استفاده كامل از ظرفيت‌هاي توليد كشور موثر باشد و اين كار مي‌تواند به تنظيم پايدار بازار در داخل كشور كمك كند.

شجاعي در پايان خاطرنشان كرد: در اين صورت رقابت با كالاهاي خارجي در داخل و خارج از كشور شكل مي‌گيرد و منجر به رونق توليد و نگاه جديد مي‌شود. خوشبختانه در دو سال اخير صادرات كشور مبتني بر IT افزايش پيدا كرده و صادرات فن‌آوري سهم خوبي را در صادرات غيرنفتي پيدا مي‌كند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها