عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مديرکل طرحهاي توسعه‌وتسهيلات سازمان ميراث‌فرهنگي: 460 روستاي گردشگري در کشور شناسايي شده‌است

مديرکل طرحهاي توسعه‌وتسهيلات سازمان ميراث‌فرهنگي: 460 روستاي گردشگري در کشور شناسايي شده‌است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:45 ب.ظ

هشتمين گردهمايي سراسري اشتغال جهاد دانشگاهي، با حضور مديران شعب اشتغال جهاد دانشگاهي کل کشور در مجتمع تحقيقاتي جهاد دانشگاهي در هلجرد کرج آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مهندس "قدمگاهي"، مديرکل طرحهاي توسعه و تسهيلات سازمان ميراث فرهنگي، در اين گردهمايي با تاکيد بر اينکه روستاهاي هدف گردشگري در کشور بر اساس شاخصهايي در کميته روستايي و عشايري سازمان ميراث فرهنگي انتخاب مي‌شوند، گفت: برخي از اين روستاها در هيئت دولت مصوب و برخي نيز در کميسيونهاي خاصي انتخاب مي‌شوند.

وي با اشاره به اينکه هدف اصلي از انتخاب اين روستاها به عنوان روستاي هدف، ايجاد ظرفيتهاي جديد گردشگري در کشور است، افزود: بافت برخي روستاهاي هدف گردشگري نظير روستاي "ابيانه" به‌دليل ازدياد بازديدکننده آسيب خواهد ديد و بايد روستاهاي مقصد گردشگري ديگري در کشور ايجاد شود چراکه بسياري از روستاها در کشور اين پتانسيل را دارند.

قدمگاهي خاطرنشان کرد: تاکنون 460 روستاي گردشگري در کشور شناسايي شده‌است که براي 192 روستا کار مطالعاتي گردشگري نيز انجام شده است و تا پايان سال‌جاري به اتمام مي‌رسد و جهت اجرايي شدن به دستگاههاي اجرايي تحويل داده مي‌شود.

اين مسئول ادامه داد: تاکنون 30 روستا در کشور به عنوان روستاهاي الگو براي اجراي طرحهاي گردشگري انتخاب شده‌اند و سال آينده نيز 60 روستا به اين تعداد افزوده مي‌شود ولي اين 60 روستا برخلاف 30 روستا که در هر استان يک روستا در نظر گرفته شده بود، بر اساس شاخصهاي خاصي انتخاب خواهند شد و ممکن است در يک استان چند روستا انتخاب شوند.

مديرکل طرحهاي توسعه و تسهيلات سازمان ميراث فرهنگي تصريح کرد: تاکنون قراردادهايي نيز بين ميراث فرهنگي، وزارت راه، وزارت مسکن و دفتر مناطق محروم نهاد رياست‌جمهوري منعقد شده تا زيرساختها در روستاهاي هدف گردشگري براي توسعه صنعت گردشگري آماده شود و در اين خصوص 104 ميليارد تومان نيز جذب اعتبار صورت گرفته است.

وي تاکيد کرد: بايد اطلاع‌رساني لازم در مورد توجيه روستائيان در خصوص مزاياي روستاهاي گردشگري صورت گيرد چراکه در بسياري مواقع براي اجراي برنامه‌هاي گردشگري با مقاومتهايي از سوي روستائيان مواجه شده‌ايم.

وي گفت: از ظرفيتهاي جهاد دانشگاهي براي اجراي برنامه گردشگري در روستاهاي کشور در سال آينده استفاده خواهد شد و در اين زمينه جهاد دانشگاهي مي‌تواند بازوي اجرايي توانمند دولت باشد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها