عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كاهش شاخص اعتماد مصرف‌كننده در چين

كاهش شاخص اعتماد مصرف‌كننده در چين
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:49 ب.ظ

شاخص اعتماد مصرف‌كننده چين در سه ماهه چهارم سال 2010 به پايين‌ترين ميزان از سال 2009 رسيد كه از نگراني نسبت به فشار تورم بر قدرت خريد در اين اقتصاد بزرگ حكايت دارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به نقل از بلومبرگ، شركت نيلسن و مركز مونيتورينگ و تحليل اقتصادي اداره آمار چين در بيانيه‌اي در پكن اعلام كردند اين شاخص در مقايسه با 104 در سه ماهه قبلي، به 100 رسيده است.

نرخ تورم چين براي سال 2011 طي چهار ماه گذشته بالاتر از هدف 4 درصدي دولت بوده است و افزايش نرخ‌هاي بهره از سوي بانك مركزي و بيرون كشيدن پول از سيستم مالي با الزامي كردن افزايش موجودي وام دهندگان نيز مانع آن نشده است.

تمايل مصرف‌كنندگان به هزينه كردن با پيش‌بيني رشد تورم و افزايش قيمت‌هاي غذا به ميزان قابل توجهي كاهش يافته است. قيمت‌هاي مسكن بالا و نرخ‌هاي بهره رو به افزايش، ممكن است مصرف شخصي را محدود كند.

83 درصد از مصرف‌كنندگان چيني پيش‌بيني كرده‌اند قيمت‌ها در 12 ماه آينده افزايش بيش‌تري پيدا كند كه 6 درصد بالاتر از سه ماهه قبلي است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها