عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

كامران: نظارت صحيح به مجلس، نظارت صحيح مجلس بر دولت را به همراه مي‌آورد

كامران: نظارت صحيح به مجلس، نظارت صحيح مجلس بر دولت را به همراه مي‌آورد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:50 ب.ظ

نماينده اصفهان با اشاره به تحولات اخير منطقه و انقلاب‌هاي مردم مصر، تونس و ليبي، از نحوه برخورد سران استكبار نسبت به حوادث اين كشورها انتقاد كرد.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حسن كامران دستجردي ، عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در مجلس، در نطق ميان دستور خود با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در ميلاد پيامبر(ص) پيرامون دخالت‌هاي آمريكا و رژيم صهيونيستي در امور كشورهاي ديگر گفت: ايشان فرمودند " قساوت بين‌المللي اينان را امروز همه ملت‌ها مشاهده مي‌كنند كه چگونه حقوق بشر آمريكايي در ليبي، بحرين و جاي جاي جهان اسلام حمام خون راه انداخته‌ است".

وي در ادامه با اشاره به جوسازي اين كشورها با موضوع زهرا بهرامي در قالب حقوق بشر عنوان كرد: امروز كه شما اين همه كودكان و زنان را در بحرين و ليبي از بين برده‌ايد، چگونه مي خواهيد جهان را اداره كنيد؟ امروز واقعا مرگ شما فرا رسيده است.

كامران در ادامه نطق خود با مرده خواندن اين جريانات در داخل كشور و حوادث 25 بهمن گفت: ما بايستي تدابير مقام معظم رهبري را اجرا كنيم و جلوتر و يا عقب حركت نكنيم.

وي در ادامه افزود: من در اينجا از مواضع به حق آيت‌الله طباطبايي‌نژاد نماينده ولي فقيه و آيت‌الله مظاهري، رييس حوزه علميه اصفهان در رابطه با اين جريانات تشكر مي‌كنم كه درست تدبير كرده و فرامين رهبري را درست اجرا كردند.

نماينده اصفهان با بيان اينكه وقتي نقد مي‌كنيم بايد همه ابعاد را در نظر بگيريم، گفت: اگر كسي واقعا بخواهد به همين بدنه برگردد، هيچ اشكالي ندارد ولي آن كسي كه مجرم است، قوه قضاييه خواه ناخواه به جرمش رسيدگي مي‌كند.

كامران تاكيد كرد: در مسائل داخلي بايد به گونه‌اي عمل كنيم كه همه فرامين رهبري در همه زوايا جاري و ساري شود.

وي پيرامون نحوه نظارت بر مجلس گفت: كميته‌اي كه تشكيل مي‌شود نبايد امتيازي بگيرد، زيرا نمي‌شود فردي خارج برود و دلارش را بگيرد و بر من و شما هم نظارت كند.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با بيان اينكه نظارت درست و صحيح به مجلس، نظارت درست مجلس بر دولت را به همراه مي‌آورد، افزود: متاسفانه نمايندگان گاهي امضا مي كنند و پس مي‌گيرند. سوال، تفحص و بعد استيضاح است، لذا اگر كسي به اين نتيجه رسيد و امضا كرد، ديگر نبايد پس بگيرد و اگر امضاء خود را پس گرفت يعني فشارها او را وادار به پس گرفتن كرده است.

كامران با اشاره به سخن مقام معظم رهبري مبني براينكه « نماينده نبايد تهديد و تطميع شود و براي رضاي خدا كار كند»، گفت: من متاسف مي‌شوم كه يك بار از وزير تعاون سوال كردم و او رفت و از من شكايت كرد و در دوره هفتم در تفحص قوه قضاييه دادستاني كه متهم بود خودش شاكي ما شد. هيات رييسه هم ذره‌اي دفاع نكرد در صورتي كه ما بايستي در اين بحث‌ها توجه بيشتر داشته باشيم.

وي درخصوص يارانه‌ها گفت: علاوه بر اينكه سفارش مي‌كنيم آنهايي كه توانمند هستند يارانه نگيرند، سه قوه هم هزينه‌هايشان را كم كنند، چراكه هنوز سه قوه گرم، پرچراغ و پرماشين هستند. همچنين در همين بودجه هزينه‌هاي قوا كم نشده است و 47 درصد هزينه‌هاي عمومي افزايش يافته است به گونه‌اي كه پارسال 119 هزار ميليارد بود و امسال 176 هزار ميليارد تومان است.

نماينده اصفهان پيرامون ايثارگران گفت: لايحه خدمات ايثارگران را در بند ط 89 آورديم و از وزير اقتصاد هم سوال كرديم اما در بودجه امسال هم چيزي براي آنها نيامده و خلاف برنامه پنجم عمل شده است. پس ما كي مي‌خواهيم به آنها برسيم؟ ما بايد در رابطه با اين عزيزان كه امنيت ايجاد كردند و چشم داشتي ندارند، مشكلاتشان را در نظر بگيريم.

كامران با اشاره به خشكسالي اصفهان در زاينده رود گفت: كشاورزان در اين دوران شغلي نداشته و كمكي به آنها نشده است لذا از وزير كشاورزي مي‌خواهم تا اين خسارات را در بودجه سال بعد بگنجانند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها