عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برگزاري سيزدهمين سمپوزيوم علمي فولاد 89

برگزاري سيزدهمين سمپوزيوم علمي فولاد 89
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:51 ب.ظ

سيزدهمين سمپوزيوم فولاد 89، 10 و 11 اسفندماه سال جاري در شرکت ذوب‌آهن اصفهان برگزار مي‌شود.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه اصفهان، علي شفيعي، دبير علمي سمپوزيوم فولاد 89 در نشستي خبري با بيان اين‌که اين سمپوزيوم هر ساله در هفته دوم اسفند ماه به مدت دو روز توسط انجمن آهن و فولاد ايران با مشارکت يکي از بزرگترين توليدکنندگان فولاد کشور برگزار مي‌شود، گفت: بخش تحقيقات در صنايع نسبت به سال‌هاي گذشته فعال‌تر شده و امسال اين سمپوزيوم به ميزباني شرکت ذوب آهن برگزار مي‌شود.

وي تعداد مقاله‌هاي ارائه شده به دبيرخانه اين سمپوزيوم را 191مقاله اعلام کرد و افزود: پس از بررسي مقالات توسط استادان دانشگاه و کارشناسان برجسته صنايع آهن و فولاد کشور در نهايت 109 مقاله براي چاپ در مجموعه مقالات اين سمپوزيوم پذيرش شد.

دبير علمي اين سمپوزيوم افزود: در دو روز برگزاري اين سمپوزيوم، 50 مقاله به صورت سخنراني و بقيه به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

شفيعي خاطرنشان كرد: مقاله‌هاي دريافت شده عمدتا از دانشکده‌هاي مهندسي مواد، مکانيک، معدن، برق و صنايع فولاد کشور از جمله شرکت‌هاي سهامي ذوب آهن اصفهان، شرکت فولاد مبارکه، شرکت فولاد آلياژي ايران در زمينه‌هاي اقتصادي و مديريت، توليد آهن و فولاد، ذوب و ريخته‌گري، متالورژي مکانيکي و شکل‌دهي، متالورژي فيزيکي و عملياتي حرارتي، خوردگي، مدلسازي و شبيه سازي در زمينه‌هاي مختلف توليد فولادي با کيفيت است.

وي با بيان اين‌که 29 درصد مقالات از بخش صنعت و 71 درصد ديگر از مراکز دانشگاهي است، تصريح کرد: در سمپوزيوم فولاد 89 تعداد مقالات دريافت شده از بخش صنعت 8 درصد بيشتر از سال‌هاي گذشته است كه اين نشان‌دهنده فعال‌تر شدن بخش تحقيقات در صنايع است.

دانشيار دانشکده مهندسي مواد دانشگاه صنعتي اصفهان همچنين از برگزاري نمايشگاهي در حاشيه اين سمپوزيوم با عنوان نمايشگاه سمپوزيوم بين‌المللي فولاد خبر داد و گفت: در اين نمايشگاه بيشتر از 200 شرکت داخلي و خارجي حضور دارند.

وي شعار امسال سمپوزيوم را «فولاد با کيفيت برتر و چشم‌انداز مصرف بهينه» اعلام کرد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها