عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

در اختتاميه‌ي جشنواره‌ي فيلم فجر در اصفهان «اينجا بدون من» بهترين فيلم

در اختتاميه‌ي جشنواره‌ي فيلم فجر در اصفهان «اينجا بدون من» بهترين فيلم
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:51 ب.ظ

قائم مقام بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر گفت:جشنواره امسال با رويکرد جديدي شروع شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه اصفهان،هاشم ميرزاخاني ديشب ـ 3 اسفند ماه ـ در آيين اختتاميه دومين جشنواره فيلم فجراستان اصفهان خاطرنشان کرد:96 فيلم در بخش سينمايي و 124 فيلم در بخش ويدئويي جشنواره شرکت داشتند و 26 کارگردان هم با نخستين فيلم‌هاي خود در اين جشنواره حضور يافتند.

وي تعدد فيلم را از ويژگي‌هاي جشنواره سال جاري دانست و اظهار داشت:اين موضوع به دليل هوشمندي تيم مديريت سينماي کشور است.دراين جشنواره با نسل‌هاي مختلف فيلمساز مواجه بوديم.امسال براي دومين بار جشنواره فيلم فجر به تعدادي از شهرهاي کشور رسيد.

هم چنين معاون سياسي-امنيتي استاندار اصفهان گفت:اصفهان به عنوان پايتخت فرهنگ و تمدن اسلامي ميزبان شايسته‌اي براي جشنواره فيلم فجر است.

محمد مهدي اسماعيلي با اشاره به اين که امروزه به صورت جدي به عرصه صنعت سينما پرداخته نمي‌شود،افزود:هنوز در اين زمينه به موفقيت هاي لازم نرسيده‌ايم.

وي با بيان اين که فضاي فرهنگي امروز نيازمند استفاده بهينه از صنعت سينما است،اظهار داشت:امريکا قصد دارد با سلاح جذاب سينما و تکنولوژي سينمايي مخاطب ما را جذب کند.

اسماعيلي با اشاره به اين که اين مبارزه براي همه روشن شده است،اضافه کرد:مبارزه با فرهنگ امريکايي نه فقط در ايران،بلکه در اروپا هم وجود دارد.

وي با بيان اين که نمي‌توان از حوزه هنر چشم پوشاند و به آن وارد نشد،خاطرنشان کرد:فکر غلط ناديده گرفتن هنر در بين برخي رواج دارد،اما در دولت اسلامي نمي توان هنر را ناديده گرفت.

معاون سياسي-امنيتي استاندار اصفهان با اشاره به اين که 4 ميليارد تومان به عنوان بودجه سينمايي استان در نظر گرفته شده است،ادامه داد:سعي مي کنيم با توجه به الگوهاي بومي و آموزه هاي ديني به سينماي اصيل توجه کنيم و استفاده هنرمندانه‌اي از سلاح سينما بکنيم.

وي با بيان اين که انجمن سينماي جوان اصفهان فعال است و قرار است شعبه‌هايي در شهرستان هاي استان تاسيس کند،بيان داشت:مي‌خواهيم تحول جدي در سينماي اصفهان ايجاد کنيم.

هم چنين مدير کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان گفت:داوري آثار موجود در جشنواره فجر در استان ها به طور جداگانه امسال مطرح شد.

عليرضا حسيني اظهار داشت:اين باعث مي‌شود علاوه بر داوري در تهران سينماگران و منتقدان هر استان آثار حاضر در جشنواره را بررسي کنند.

وي با بيان اين که اگر کار دست خود سينماگران باشد،در سطح استان موفقيت‌هاي خوبي کسب خواهيم کرد،افزود:موج حضور جوانان در جشنواره در سال جاري خوب بود.

حسيني با اشاره به اين که در جشنواره سال جاري 4 کارگردان اصفهاني حضور داشتند،بيان داشت:زاون قوکاسيان،فرزان معظم،غلامرضا مهيمن و غلامرضا آب آب اعضاي هيات داوران دومين جشنواره فيلم فجر استان اصفهان هستند.

گفتني است در پايان اين آيين هيات داوران دومين جشنواره فيلم فجر استان اصفهان به اعلام برگزيدگان خود پرداخت.

"اينجا بدون من “بهرام توکلي“به عنوان بهترين فيلم،اصغر فرهادي با فيلم"جدايي نادر از سيمين"به عنوان بهترين کارگردان،پيمان قاسم خاني با فيلمنامه"ورود آقايان ممنوع"به عنوان بهترين فيلم نامه نويس و"جدايي نادر از سيمين"به عنوان بهترين فيلم از نگاه تماشاگران اصفهاني انتخاب شدند.

هم چنين از مرتضي آتش زم زم کارگردان فيلم"مرگ سفيد"،مرتضي احمدي هرندي کارگردان فيلم"بدون اجازه"،مسعود اطيابي کارگردان فيلم"اخلاقتوخوب کن"و علي عطشاني کارگردان فيلم"شش نفر زير باران"به عنوان چهار کارگردان اصفهاني حاضر در بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر تقدير شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها