عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ادغام دو دانشگاه علوم پزشكي تهران و ايران در راستاي تمركز زدايي از سيستم دولتي است

ادغام دو دانشگاه علوم پزشكي تهران و ايران در راستاي تمركز زدايي از سيستم دولتي است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:52 ب.ظ

رييس دانشكده پزشكي دانشگاه علوم‌پزشكي تهران با بيان اينكه ادغام دو دانشگاه بزرگ علوم پزشكي كشور در راستاي سياست‌هاي كلي كشوري مبني بر تمركز زدايي از سيستم دولتي صورت گرفته است، گفت: يكي شدن دارايي‌هاي دو مجموعه راه پيشرفت دانش پزشكي را هموار مي كند.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا - منطقه علوم پزشكي تهران، دكتر فاطمه نيري در نشست مشترك دانشجويان با مسئولين دو دانشگاه در رابطه با سرنوشت برنامه آموزشي پزشكي عمومي پس از ادغام دو دانشگاه علوم پزشكي تهران و ايران اظهاركرد: با وجود سختي كه از لحاظ اجرايي و واگذاري امور آموزشي به دانشگاه علوم پزشكي تهران و بخش درماني به دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي بود؛ اما اين ادغام به منزله يكي شدن دارايي‌هاي دو مجموعه و هموار شدن راه حركت و پيشرفت خواهد بود.

برگزاري جشن مشترك روپوش سفيد به عنوان نماد ادغام و يكپارچگي

دكتر نيري با اشاره به برگزاري جشن روپوش سفيد و شروع مرحله جديد آموزش پزشكي، اظهاركرد: جشن مشترك روپوش سفيد، به عنوان نماد ادغام و يكپارچگي يك راه مناسب براي آشنايي بيشتر دانشجويان دو دانشگاه است و اختلاف و دو دستگي را از بين مي‌برد.

مهم‌ترين قدم براي استفاده مشترك از امكانات رفاهي دو دانشگاه ارائه‌ كارت دانشجويي يكسان است

وي در پايان با بيان اينكه مهم‌ترين قدم براي استفاده مشترك از امكانات رفاهي دو دانشگاه ارائه‌ كارت دانشجويي يكسان است، در پاسخ به چگونگي‌ استفاده از اين امكانات خاطرنشان كرد: تسهيلات رفاهي و مراكز تحقيقاتي، ‌كتابخانه‌ها و اينترنت مورد استفاده همه است و هيچ منع اجرايي ندارد.

يكساني نظام آموزشي دو مجموعه لازمه ادغام آزمون علوم پايه

به گزارش ايسنا، همچنين در ادامه اين نشست دكتر حميد عمادي معاون آموزشي پزشکي عمومي دانشکده پزشکي در پاسخ به اين سؤال كه بعد از ادغام دو دانشگاه، سيستم آموزشي به چه نحوي اجرا مي‌شود، گفت: در دو سال آينده برنامه‌هاي آموزشي كمابيش شبيه هم و گروه‌ها با هم هماهنگ مي‌شوند و به برنامه‌ريزي مشتركي مي‌رسند.

وي امتحان جامع علوم پايه و جامع پيش‌كارورز را تنها ملاك ارزش‌يابي دانست و اظهاركرد: تلاش ما اين است تا با جلب نظر ساير همكاران نمره منفي در امتحانات ناديده گرفته شود.

عمادي خاطرنشان كرد: امسال آزمون علوم پايه به روال گذشته انجام مي‌شود و تا همسان نشدن نظام آموزشي دو دانشگاه، ادغامي بين آن‌ها صورت نمي‌گيرد.

در ادامه اين نشست دکتر متوليان معاون دانشجويي فرهنگي دانشکده پزشکي بيان کرد: ادغام امکانات رفاهي در فاصله زماني کوتاه تر از ادغام برنامه آموزشي اجرا مي شود و جشن روپوش سفيد براي ورودي هاي مهر و بهمن دو دانشگاه دهم اسفند در سالن همايش‌هاي رازي برگزار مي شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها